Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha abszolvált a státuszom, de...

Ha abszolvált a státuszom, de az államvizsgát csak a következő vizsgaidőszakban, tehát októberben teljesítem, addig vállalhatok diákmunkát csak diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés
Olvastam több portálon is erről, de nem tiszta, hogy aktuálisan mi a helyzet e téren, hol ezt, hol azt olvastam.

2018. máj. 30. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Az államvizsgának semmi köze nincs ehhez. Ha ez a tavaszi féléved aktív volt, akkor október 31-ig vállalhatsz diákmunkát, amíg a diákigazolvány érvényes.
2018. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az abszolválás után megszűnik a hallgatói jogviszonyod. Így a diákigazolványra való jogosultságod október 31-ig tart.
2018. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az abszolutorium megszerzésével megszűnik a hallgatói jogviszonyod.
2018. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy az abszolválással megszűnik a jogviszony, viszont a diákigazolvány október 31-ig érvényes.


Az a kérdés, hogy a diákmunkához ilyen már nem is vállalhatok októberig?

2018. máj. 30. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De, mert iskolaszövetkezetnél diákmunkát vállalni is a diákigazolványra jogosultság ideje alatt lehet.
2018. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Viszont az a furcsa, hogy van olyan diákszövetkezet, ami csak diákot/csak hallgatói jogviszonyoigazolást kér, tehát ha jogviszonyom nincs, de van érvényes diákom, az is elég.

Míg más diákszövetkezet mindkettőt kéri ahhoz, hogy dolgozni lehessen.

De akkor miért van az, hogy a másik helyen nem kérik a hallgatói jogviszonyigazolást ez legális?

2018. máj. 30. 22:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz diákmunkában dolgozni, miért nem mész el normál munkára?
2018. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően tök mindegy, mert ha mindkettőt kérik, akkor mindkettőt be tudod mutatni: érvényes diákigazolványt is, illetve az idei tavaszi félévre szóló jogviszony igazolást is (ezt is ki kell adnia az intézménynek, ahova jársz).
2018. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!