A kereskedelemben dolgozó vezetőknek a legstresszesebb a munkája? Vagy miért keresnek annyi "vezetőt"
Némelyik kiskereskedelemmel foglalkozó multi, mint pl Aldi, diplomás pályakezdőknek hirdet programot, ahol X hónap "betanulás" után értékesítési vezetők lesznek.
Kapnak vállalati autónak egy Audi A4-et, szolgálati laptopot, Iphonet.
Ez a pozíció nem abból áll,hogy embereket irányít közvetlenül, hanem magát az értékesítést koordinálja.
Nekem is megtetszett, mert tényleg csábító.Egy ismerősömet, aki dolgozott már felsővezetőként kereskedelemben, megkérdeztem róla.
Azt mondta, eszembe ne jusson ilyenre jelentkezni, ugyanis a fiatal diplomásokat lekenyerezik egy szép autóval meg telefonnal, de arról nem szólnak, hogy életük nem lesz amellett a munka mellett.Nem heti 40 órában dolgoznak,hanem,több, mint 60, hétvégén is otthon a laptop mellett görnyednek, nagyon stresszes és hamar kiégnek.
Éppen a gyakori kiégések miatt lehet ilyen könnyen vezető valaki a kereskedelmi multiknál.
Az Aldi / Lidl kifejezetten ilyen, ott területi vezetőnek menni öngyilkosság. Annyira azért nem fizetnek sokat, hogy 6-től 22-ig robotolj neki.
A szolgálati kocsit feldughatod, hiszen folyamatosan mész vele, nem csajozni kapod. Ahogy a laptop és a telefon meg munkaeszköz, nem béren kívüli juttatás...
Lidl:
A mi területi vezetőnk 30 évesen gyomorfekelyt kapott.
Annyira kapkodnak neha a dolgozok meg a vezetők hogy félévente valaki eltörli a lábát
Én is ismerek területi vezetőt aldinál, kapott audit, azért hogy vasárnap este 11kor is mennie kellett. Ráadásul ő a munkáltatója az összes dolgozónak, tehát ha valakire rádől a targonca bármelyik aldiban és meghal, akkor ő megy a börtönbe. Nincs olyan hogy szabadnap, ünnepnapon sem.
Ha órabérre lebontjuk mennyit dolgoznak, akkor nem is olyan sokat.
Nekem is van ismerősöm közöttük és ő is állandóan panaszkodik. Jól hangzik, de közel sem olyan kényelmes állás.
A cégesautó nem egy nagy valami. Ma már a legtöbb nagyvállalat ad, ahol ez egyben munkaeszköz is. A laptopról és mobilról meg ne is beszéljünk. Felelősségteljesebb munkakörökben ez ma már alap, nem egy kiemelt akármi. Normál ember inkább azt mondaná neki jó az asztali számítógép és a vezetékes mellék. Így legalább tuti nem kell otthonról dolgozni soha és a telefont felvenni sem! Én legalábbis ezt tenném, ha választhatnék! :)
Szóval a területi vezetők felelősek a hozzájuk tartozó üzletek értékesítéséért. Hozni kell egy rátát, egy átlagot, egy szintet, ami nyilván a vásárlási kedven, vagyis a vásárlókon és az adott bolt elhelyezkedésén is múlik, tehát egy bizonyos szinten ha meggebedsz sem tudsz teljesíteni. Szerencsés, ha máshol meg túlteljesítesz, ami így egy kicsit szépíti az átlagodat.
Ez viszont azt gondolom nem egy álom meló.
Sajnos pontosan nem tudom miből áll egy ilyen dolgozó napja, de szintén vezető beosztású munkavállalóként, aki ugyanezen munkaeszközöket megkapja, bizton állíthatom, hogy max 5 év, amit az ember normál gyomorral kibír és ép ésszel elbír pszichésen.
Én azt mondanám, hogy ehhez rengeteg tapasztalat és összeszedettség kell, hogy az ember normálisan, meghúzva a határokat tudjon dolgozni. Ez viszont magasabb bért jelent és azt sejteti, hogy nem lesz kifizetetlen túlóra. Ez a nagyvállalatoknak nem igen éri meg, ezért kecsegtet minden jóval, azt mondja beszívom a fiatalt, csepegtetek neki ezt azt, cserébe kiszipolyozom néhány év alatt. Aztán mire összeszedi magát és képes lesz meghúzni a határt, nemet mondani és elmegy, majd jön a helyére más, újrakezdi. A vállalatnak ez megéri. Neked nem. De egy próbát megér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!