A mai világon miért hiányszakma az orvosi szakma?
1. Mire "kész" orvos vagy, az kb 10 év, mire egy praxist nyithatsz, az újabb 10 év.
2. Ez idö alatt folyamatosan készenlétben kell állni, nem igazán jó fizetésért, nincs szabadidöd, hétvégéd, magánéleted.
3. Ha tényleg jó orvos valaki, akkor az igen megeröltetö dolog, és még véletlen sem a pénz az elsödleges.
4. Hiába van sok pénze meg új autója, ha ideje nincs ezeket tényleg élvezni.
" Van olyan aki ahogy megcsináltaa szakvizsgát mar rogton berelt egy rendelot es vitte oda a maszek pacienseket"
Az ilyen esetekben a családja pénzeli, mert egy kezdö orvosnak nincs annyi jövedelme, hogy egy praxist tudjon bérelni, ami önmagában sem kevés pénz, de a felszerelést nindenképpen neki kell beszerezni, ami igencsak komoly összegeket jelent. Emellett egy kezdö, friss diplomás orvoshoz nem jönnek csak úgy a betegek (a tapasztalatabbakat választják), tehát egy-két év minimum, mire beindul a praxis, addig veszteséges.
Ha ezt meg tudja magának engedni, akkor ott a család igencsak támogatja anyagilag, azaz munkanélküliként sem élne rosszabbul.
off: praxisokat már ingyen is adnak olyan helyeken, ahová nem hajlandók elmenni az orvosok.
Az orvoshiánynak semmi köze a képzési időhöz stb. Egyszerűen oda mennek, ahol jól keresnek, ezek a helyek felszippantják őket és a nem kifizetődő munkahelyek hiánnyal küszködnek. Mivel a képzés viszonylag drága, ezért nem termelnek belőlük bölcsész mennyiséggel. Így nyilván felborul az egyensúly.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!