Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy főállású magántanárnak kb...

Egy főállású magántanárnak kb hány diák fér bele egy hetébe? Mennyit lehet ezzel keresni?

Figyelt kérdés

Egy kicsit számolgattam, nem tudom, ez mennyire reális.

Ha egy főállású magántanárnak van mondjuk 10 diákja, mind a 10 diákot heti kétszer 1,5 órában tanítja, az hetente 30 munkaóra. Pontosan 4 hetes hónap esetén 120 munkaóra egy hónapban.

Ha 60 percért 3000 forintot kér el ez a tanár, az nettó 360 ezres jövedelmet jelentene, amiből lejön mondjuk a havi 50 ezres adó (KATA esetén), így mondjuk 310 ezer forint.

Persze ez nem számol azzal, hogy óralemondás miatt kiesnek bizonyos időpontok, de azzal sem, hogy egy hónap általában nem pont 4 hetes, hanem valamivel hosszabb.

Ebből a pénzből nyilván félre kellene tenni a nyugdíjas évekre is, mert a havi 50 ezres adó nem sok mindent fog fedezni, illetve érdemes lehet tartalékot is felhalmozni ínségesebb időkre, amikor nincs mondjuk annyi diák.

Mit gondoltok, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren?

Nyelvtanításról lenne szó egyébként, ezen a téren a 3000 forint talán még kicsit alacsonynak is számít a fővárosban.


2018. márc. 25. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudni mit számoltál havi 50 ezer Ft adónak, de egy vállalkozónak nem ennyi közterhe van havonta, mert van ugyebár jövedelemadó, egészségügyi járulék, nyugdíjjárulék, iparűzési adó, sokszor kamarai hozzájárulás (kötelező), ha saját lakásán tanít, akkor a lakás és berendezési tárgyak amortizációja (ami KATA mellett nem elszámolható), a járulékos költségek (wc víz használat, klozetpapir, eseteges takarítási költség stb.). Erősen kétséges, hogy annyira jövedelmező-e a dolog.
2018. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon tanítok, skype-on keresztül, nincs semmi extra kiadásom ezzel kapcsolatban. Fordítok is mellette, így bőven megélek belőle.
2018. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mellékállásban vagyok magántanár. Tudom gerinctelenség, de feketén tartom az órákat. Kb heti 10 diákom van. 3000 Ft/60 perc házhozmegyek de csak a kerületen belül.

Nem minden héten van magántanítványom (szünetek, ünnepek, hosszú hétvégék, szombati tanítási nap). Havi 100 nettó megvan simán. Üresjárat június, július, gyenge hónap szeptember, május és a december.

2018. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Én is feketézem és én sem teljesen büszke rá. 1000 Ft/óránál többet még nem mertem elkérni, mert nem vagyok "igazi" tanár, viszont szívesen ajánlanak másoknak is. (Lehet, hogy az ár miatt is).
2018. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!