Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki mérnökként dolgozik,...

Ha valaki mérnökként dolgozik, akkor fizetésben mennyi az eltérés, az alapképzés, a mesterképzés és a doktorátus között?

Figyelt kérdés

Szóval ha valaki mérnökként dolgozik és

csak az alapképzést végzi el az egyetemen, akkor mennyi?

vagy a mesterképzés is elvégzi, akkor mennyi?

esetleg a doktorátust is elvégzi, akkor mennyi?



2018. márc. 4. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Amennyiben megyezik a munkáltatójával... Ilyen hülye kérdést apám... Csak az állami szférában vannak bértáblák.
2018. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A jó édes ***** válasza:
21%
Doktori szintet szerintem nem érdemes ide venni - nálunk gyakorlatilag elhanyagolható azon mérnökök száma, akik doktori címmel rendelkeznek és nem akadémiai, kutató pozícióban dolgoznak, hanem valamely cégnél. Persze lehet, hogy a jövőben ez változni fog, de egyelőre csak a főiskolai és egyetemi képzettséget érdemes összevetni, ott azért egy jó 100.000 forintos különbség kijöhet 4-5 év munkatapasztalat után általánosságban.
2018. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem kutatónak megy (vagy valami hasonló papír vezérelte szektorba, mint az egyetemi tanárság), akkor a doktori kb semmit nem jelent egy mérnöknek. Csak azért nem fogsz magasabb bért kapni egyetlen reálgazdasági cégnél sem, mert neki doktorija van.



Pályakezdőként még előfordul, hogy a BSc és az MSc között van némi bérbeli különbség, de ez legkésőbb 5 év gyakorlat után eltűnik.


Én főiskolai papírral 10+ év munkaviszonnyal többet keresek, mint sok egyetemet végzett egykorú kollégám, az is igaz, hogy komolyabb projecteket viszek, komolyabb tapasztalatom van, letettem az asztalra sok mindent a cégnél.


A keresettebb műszaki szakmákban például pont ezért nem is mennek sokan MSc-re, mert gyakorlatilag nem mutatkozik semmi különbség a fizetésekben, sokkal többet számít, hogy meg tudod e csinálni a feladatot vagy sem, van aki egyetemi végzettséggel is megmarad az iskolai feladatok szintjén, van aki főiskolával is tud egyedül dolgozni.

2018. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Igazából még nem tudom, hogy mit csináljak. Van időm, mivel még csak 10.-es vagyok, szóval egyetemre sem járok még.

Én vmi villamosmérnökre gondoltam, csak megfogalmazódott bennem ez a kérdés, hogy érdemes-e elvégezni, vagy csak kidobott idő lesz a tanulás.


Erről a szüleimmel szoktam beszélgetni, de valahogy nem hiszem el amit mondanak.

Kérdezősködtem tőlük, és azt mondták, hogy 3-400 ezret is lehet keresni egy jó munkahelyen, és ez még tud nőni. Lehet azért mondják, hogy tanuljak, vagy tényleg így van. Az a baj, hogy teljesen kezdő vagyok ilyen téren.

2018. márc. 4. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:

A szüleidnek igaza van!


Diplomát mindenképpen érdemes szerezni (legyen szó főiskolairól, vagy egyetemiről, bár manapság kicsit más a megnevezésük).



A diplomások között sokkal alacsonyabb a munkanélküliség, sokkal magasabb az átlagfizetés, és általában a gazdasági válságokat/váltásokat is jobban viselik (persze 1db kőműves kereshet jobban, mint 1db óvónő, de azért ha úgy általában nézzük az országos fizetéseket a végzettség tükrében akkor még mindig megéri diplomásnak lenni).



A műszaki tudományok meg világszerte hiányszakmának számítanak, és a jelenlegi gazdasági fejlődés mellett nem úgy tűnik, hogy a mérnökök a következő 50 évben nem fognak munkát kapni.



A fizetésekről meg csak annyit, hogy nálunk egy nagyon pályakezdő keres 300 ezret mérnökként... Nem mondom, hogy minden mérnök ennyivel kezd, de ez nem is kiugróan magas, tudok helyet, ahol ennél többet kap egy full kezdő.

2018. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még sose kérdezték, hogy msc vagy bsc diplomám van-e....csak a bérigényemet
2018. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha jól tudom, akkor van 1-2 olyan terület, ahol számít, hogy MSc vagy BSc (konkrétan vegyszereknél hallottam olyat hogy bizonyos területhez kell az egyetemi végzettség, biztos akad még 1-2 ilyen terület), de a műszaki területek többségén a kutyát nem érdekli, hogy főiskolai vagy egyetemi papírod van e, ha el tudod végezni a munkát.
2018. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Építőmérnök vagyok és ugyanannyit keresnek a mesterképzésesek, mint az alapképzésesek. A doktoráltak azok pedig nagyon kevesen vannak, szinte mindegyik az egyetemen dolgozik, ők még kevesebbet keresnek, hiába maszekolnak.
2018. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

Egyébként #5, a 300 ezret nettóban, vagy bruttóban érted?

2018. márc. 5. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:
nettó
2018. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!