Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki tapasztalta, hogy nem...

Valaki tapasztalta, hogy nem fizette ki a debreceni Aranypatkó Étterem a próbanapját?

Figyelt kérdés

Egy teljes napot dolgoztattak, többször rákérdeztem ideiglenes, rövid idejű próbanapra vonatkozó szerződésre, azt mondta a főnök, hogy nem. Emellett a konyhán dohányoztak. Valaki tapasztalt még ilyet?

Aki szeretné, küldhet feléjük egy egycsillagot facebookon, google véleményeknél együttérzésből.



2018. jan. 27. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Most komolyan, szerinted, innét hány ember járt azon a szemétdombon rajtad kívül? A karancslapujtői Ezüstsirály éttermet ismered? Na, kb. ennyire érdekel bárkit is az a hely. Arra sem veszem a fáradtságot, hogy megkeressem facebookon, nem, hogy még szavazgassak rájuk. Nőj már fel.
2018. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

... és ha igen, akkor mit szeretnél?


Mert én a helyedben a ledolgozott napom bérét követelném.

A foglalkoztató ellen panaszt tehetsz a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságoknál.

Lényegtelen, hogy volt írásos szerződésed vagy sem, a ledolgozott időre bérezés jár.

2018. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, csak kíváncsi voltam, hogy mással is esett-e már ez meg, hogy a ki nem fizetés náluk egy ismétlődő bűncselekmény-e. Természetesen fogok panaszt tenni ettől függetlenül.
2018. jan. 28. 08:37
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

szerződés nélkül mire mennél vele?


te egyedül azt állítod, hogy ott dolgoztál 1 napot.

a tulajdonos meg azt fogja mondani legjobb esetben, hogy voltál ugyan nála állásinterjún, de nem feleltél meg, így próbanapra sem kerül sor.

az ott dolgozok meg szerinted kinek a mondandóját fogják alátámasztani, ha nem akarnak munkanélküliek lenni?


1 ember szava lesz szemben a kitudja hányéval...ha igazán szemét akarna lenni a tulajdonos, akkor még be is perelne hitelrontásért...


azt mondta, hogy nem lesz szerződés a próbanapra, te meg azt mondod, hogy köszönöm szépen, és elmész. nem ezt tetted, vállaltad azt, hogy akár ki sem fizet.


azért meg minek kéne leértékelni facebook-on? lehet vendégszemmel meg egy normális étteremről beszélünk...vagy még szarul is csinálják a kaját?

2018. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Én vagy 2 hete kajáltam ott egy kis társasággal: szerintem kiváló volt a kaja is meg a kiszolgálás is, ráadásul a fizetésnél nem vágtak át, ami azért lassan egyedi eset.

Komolyabbnak néz ki az egész, mint hogy egy napos béren vacakoljanak...

Különben grillezett csülköt ettem füstölt-sajtos sztrapacskával, juhtúrósan - hát valami eszméletlen jó volt!

Nem lehet, hogy veled volt valami konfliktusuk? Mert egy napos bér annyira nem tétel, hogy annyival nem vacakol normális ember - meg ha alaptalan a vádad, akkor visszanyalhat a fagyi...

2018. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
A cigifüst biztos jótékony hatással van a füstölt ételek aromájára.
2018. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os az étterem ételének a minőségét nem kérdőjeleztem meg. Semmilyen személyes konfliktus nem volt, abban váltunk el, hogy a héten felhívnak és visszajeleznek, de semmi. Ha nem is a fizetésért, de egy "köszönöm, nem"-ért igazán hívhattak volna.

5-ös látom próbálsz az ördög ügyvédje lenni. A barátnőm szemtanú, alá tudja támasztani tanúvallomással, hogy igenis ott voltam, és ott dolgoztam. Vendéglátásban bevett szokás a próbanap, senki nem akarja az esélyét rontani azzal, hogy feláll és otthagyja a helyet, ha nem adnak neki szerződést egy napra. Többször voltam már próbanapozni (szerződés nélkül is), és szerencsére ez volt az első, hogy nem fizettek ki. Ettől függetlenül zavar, hogy az időmet vesztegették, anyagilag megkárosítottak, mert tudod nincs ingyen a benzin, és a munkaruha.

2018. jan. 28. 11:04
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig bírósági ügyben a hamis tanúzás bűncselekmény, aminek könnyen utána lehet járni, és leleplezni. De gondolom ezt nem kell magyaráznom.
2018. jan. 28. 11:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor hajrá, jelentsd be őket. bátraké a szerencse végülis :D
2018. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Pont írni akartam, hogy talán egy hatóság előtt az ember mégsem fog hamisan vallani úgy, hogy előtte ismertetik, milyen jogi következményei vannak, ha nem mond igazat.
2018. jan. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!