Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen keresett és viszonylag...

Milyen keresett és viszonylag jól fizető állások vannak manapság? (nőnek)

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

gondolkodj.

nőknek mindig is elérhető volt az egyik keresett és jól fizető állás.


amúgy meg, ha nem ilyen területen gondolkozol, egy csomó minden van. attól függ mihez értesz.

2010. jún. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen vezetői állás.
2010. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Miért fontos, hogy az állás "keresett" legyen?

Tedd fel a valódi kérdésed, és kapsz értelmes válaszokat rá.

Fontos, hogy állás legyen, vagy csak, hogy jól fizessen?

Miért fontos, hogy nőnek? Az első válaszoló által említett extra "lehetőséget" leszámítva szinte minden állás egyformán nyitott nők és férfiak számára. A kétségkívül meglévő diszkrimináció, ami miatt nőként valamivel kisebb lesz a fizetésed, mint egy hasonló pozíciót betöltő férfinak, meg nagyjából egységesen érvényes az egész alkalmazotti világra.

Miért nem azon gondolkozol inkább, hogy

-mit szeretnél elérni;

-mit csinálnál szivesen;

-mihez értesz?

Ha ezekre válaszolsz magadnak őszintén, a kérdésed is jobban meg tudod majd fogalmazni.

2010. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

azért írtam, hogy nőnek, mert ha nem írtam volna, mindenki azt írta volna, hogy legyek kőműves, villanyszerelő, vízvezeték-szerelő, mivel ezekből manapság nagyon kevés van.

Azért fontos, hogy keresett legyen, mert szinte minden szakmára azt írják, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni vele, amiben van is igazság. Én nagyon jól tudom, hogy mit szeretnék elérni és hogy mi érdekel, de azt már egyszer leszavazták, hogy mehetnék vele diplomás árufeltöltőnek a Tescoba. De köszi a jó ötleteket és hogy a kérdésre válaszoltál.

2010. jún. 6. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

[15:20-as válaszoló]

Elnézést kérek, hogy félreértettem a kérdés egyik részét. A "keresett" szó számomra azt sugallta, hogy sokan keresnek ilyen állást, és nem azt, hogy sok embert keresnek ilyen állásra. A kritérium ebben a formában értelmet nyert :)

Továbbra is szivesen segítenék, de csak a saját emlékeim tudom előszedni. Egy éve másfél hónapig nem találtam megfelelő munkát, majd rájöttem, hogy mit akarok, és onnan kezdve 1/2 órán belül találtam 3-at. Ezért javaslom neked is, hogy a célod határozzd meg pontosan, és találni fogsz lehetőséget. Ha megosztod, akkor segítséget is kaphatsz hozzá. Az a kategória, hogy "jól fizető, keresett állás" túl általános. Ha a pénzt és a biztonságot egy állástól várod ahhoz vagy összeköttetés kell vagy olyan magas szintű tudás valamilyen területen, ami nélkülözhetetlenné tesz.

Mit jelent számodra az, hogy "jól fizető"? Van, akinek 130 bruttó már álomjövedelem, más 2 millió alatt a kisujját sem hajlandó mozdítani.

2010. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mérnöki pályák jól fizetnek. Persze nem minden nő érez magában motivációt efelé, ezért át kell bizony gondolni, mi az, amivel szeretnél foglalkozni.
2010. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

20:22-esnek:


Valahol a két érték között gondoltam, mondjuk úgy nettó 150-200 között.

Amit én igazán szeretnék, azt eddig 1 szakértőt (bölcsészt) kivéve mindenki leszólta, ezért az első számú tervem még mindig ez, de inkább több "póttervet" is szeretnék kitalálni.

Az első számú álmom az az, hogy szeretnék színházban dolgozni. Nem színészként, hanem például díszlettervezőként, jelmeztervezőként vagy rendezőasszisztensként. (Dramaturg kizárva, ahhoz több nyelvet kellene beszélni, arról meg már lecsúsztam.) Egy bölcsész ismerősöm szerint ezt nem szokták semmilyen végzettséghez kötni (bár elvileg bölcsész diplomám lesz), nem az alapján választanak ilyen posztra, akár sima érettségivel is be lehet kerülni, ha valaki olyan beállítottságú. Persze a szakértelem sosem hátrány.

Én ezt nem tudhatom igazából, nekem ezt csak mondták, lehet, hogy túl naívan állok hozzá.

Mindenesetre köszi a segítséget mindenkinek. :)

2010. jún. 9. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:

(megint én)

Nehéz lesz magaddal elszámolnod, ha meg sem próbálod. Szépen rákeresel a színházakra, felhívod őket, és megkérdezed, hogy keresnek-e munkatársat. Ha sikerül, tökjó. Ha nem sikerül, legalább nem marad benne, a "bárcsak megpróbáltam volna" érzés. Úgyhogy a helyedben ezzel kezdeném. Hajrá!

2010. jún. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!