Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahely 2018ban sem fog...

A munkahely 2018ban sem fog emelni pedig minimálbéres hely - akkor ez hogy értendő?

Figyelt kérdés

Hogy érti egy munkahely ahol mindenki minimálbéres, hogy 2018ban sem fog emelni a cég?

2018-01-01-el kötelező jogszabályi emelés jön, tetszik nem tetszik emelni kell.


Hogy értik hogy nem emelnek? Muszáj lesz nekik, nem?

A főnök azt mondja felejtsük el hogy egy fillért is emel, nem érdekli a jogszabály.


2017. dec. 1. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Kötelező, csak hisztizik.
2017. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Biztos vagy benne? Én nem.


Vagy lehet emel majd aztán visszatesz mindenkit 6 órásnak és az emelt órabért csak 6 órára fizeti a 8 helyett.

De azért ugyanúgy 8 órás lesz egy nap és még annyit se kapnak az itteniek mint eddig.

Emelt is meg nem is.

2017. dec. 1. 08:22
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg azt is megkérdem hogy ha nem emel semmit akkor mi fog történni?


csak mert a profession-hu oldalon olvastam egy cikket hogy most 17 év végén még mindig vannak SZÁZÁVAL olyan cégek amelyek még a 17 januári kötelező béremelést sem hajtották végre. És ezen cégek közsönik megvannak üzemelnek immáron lassan egy éve törvénytelenül ugyan, de hát és???


Mi történt velük? Semmi? Ezek szerint semmi.

Akkor hogy van ez?

2017. dec. 1. 08:29
 4/10 anonim ***** válasza:
:D Szép Troll kérdés. Nem tud nem emelni. Onnantól kezdve hogy be vagy jelentve, autómatikusan vonják a járulékot legalább ez után az összeg után. Annyit tehet meg, hogy átjelent alacsonyabb óraszámban. És mondjuk , 2017-ben egy 8 órás minimálbéres havi össz-bérköltsége 157ezer forint, addig, 2018-tól egy 6 órás minimálbéres havi összeköltsége csak 125 ezer.
2017. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"csak mert a profession-hu oldalon olvastam egy cikket..."


Tényleg, linkeld már be , légyszi!

Mert én is olvastam egyet, de az teljesen mást írt :D

[link]


Amúgy gyanítom, megint a munkaügyis -túlórát nem fizetik, csökkentették a fizetést, szabadságot nem adták ki, - kérdezőhöz van "szerencsénk" :-(

2017. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Annyit tehet meg, hogy átjelent alacsonyabb óraszámban. És mondjuk , 2017-ben egy 8 órás minimálbéres havi össz-bérköltsége 157ezer forint, addig, 2018-tól egy 6 órás minimálbéres havi összeköltsége csak 125 ezer."


De akkor én miért is vagyok troll?

Ugyanezt írtam hoyg ezt fogja tenni!

2017. dec. 1. 11:33
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak az egyik szösszenet a millióból.



Nem jelenti be rendesen az alkalmazottait az egyik leismertebb ételfutár cég



[link]


. A cég képviselője kérdésemre elmondta, hogy 4 órás munkaviszonyra vannak bejelentve az ételfutárok és ennek megfelelően van egy hivatalos bér és van egy borítékos bér.


Egy ekkora cég, ahol csak az ételfutárok száma 350 fő, hogy engedheti meg magának, hogy 6-7-8 órás napi munkánál, csak 4 órára jelenti be az alkalmazottait.

2017. dec. 1. 11:35
 8/10 A kérdező kommentje:

egyik hozzászóló


Egyik barátom édesanyja dolgozik egy híres savanyúságos hálózatnál. Évek óta szabadságon csak papíron volt, a nyolc órás bejelentését is levették neki papíron...erről ennyit.

2017. dec. 1. 11:38
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja és kiemelnék egy kulcsszót.


"Szeptemberben 13,6 százalékkal nőttek az átlagkeresetek"


ÁTLAGbérek.- Átlag.

Valagam törölhetem az átlaggal.


Két hímnemű van egy szigeten. AZ egyik 5 éves a másik 90.


Mennyi is az átlagéletkor? 47,5


Szóval akkor van ott egy 47 éves munka és nemzőképes férfi?

Hát az ÁTLAG szerint van. És a valóságban mi van ott? Egy taknyos meg egy vén trotty.

2017. dec. 1. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Szokásos unalmas kamukerdes
2017. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!