Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az a pénz ma magyarorsz...

Mennyi az a pénz ma magyarországon ami átlagosnak/rossznak/jónak/illetve nagyon jónak számít?

Légyszi nettó összeget írjatok az említett szempontok szerint:)

Válaszotokat köszönöm!

2017. okt. 15. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

milyen munka, mennyi munkaido, az orszag melyik reszen, mennyi tapasztalattal...?

a kerdes onmagaban ertelmetlen, van aki a minimalbernek is orul mert vegre nem kozmunkasbert kap, van aki netto 400-ra is huzza a szajat mert sokkal tobbet er a munkaja.

2017. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vidéken,munkakörtől függetlenül
2017. okt. 16. 00:45
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Bármennyi is, azért a Magyarországot kis betűvel leírni elég felháborító
2017. okt. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Élet értelme szintű kérdés. Az első válaszolónak igaza van. Ez túl sok ismeretlenes egyenlet, hogy egzakt választ adjunk rá. A "vidék" is olyan, hogy teljesen mások a jövedelmi viszonyok és az életszínvonal pl. Vas megyében, mint Bács-Kiskun- vagy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

Azt pedig szintén nem mondhatod, hogy munkahelytől függetlenül vagy kíváncsi erre. Egy jó pénzügyi szakember 10 év tapasztalattal jobb helyeken meg tud keresni annyit, mint egy "átlagos" borsodi család valamennyi tagja összesen. Ha neki akarsz havi 300 ezret adni, akkor ő azt átlag alatti, vagy kifejezetten rossz fizetésnek éli meg, annak ellenére, hogy az átlagjövedelem felett van, és sok háztartásban ketten együtt nem keresnek ennyit.

Le lehetne ide írni azt, hogy az átlagos fizetés 110-130 között van, nyilván, ami ez alatt van, az rossz, ami efölött, az jó, 200-250 felett pedig nagyon jó, de nem lenne igaz, mert ez nagyban függ az egyén személyes szükségleteitől, preferenciáitól, illetve a valós munkaerőpiaci értékétől is.

2017. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

200 nettó körül van az átlag.

Már ha ennek így van értelme, ugyanis ebben benne van a budapesti jegybankelnök 5 milliós fizetése és a szabolcsi sertéstelepen dolgozó segédmunkás bére is.

2017. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Havi 250-300 mindenre elég.
2017. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Ne a pénzért dolgozz, hanem hivatástudatból, én is ezt teszem. A pénz csak egy eszköz, nem boldogít.

Nettó 1 millió, 26F, programozó.

2017. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Az erkölcs és az innováció is nagyon fontos, ne hagy ki. Mindannyiunk példaképe Árvai Péter.

420 nettó, 25F, programozó

2017. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Ez már nagyon unalmas, srácok.
2017. okt. 16. 16:21