Mikor hiteles egy bérleti szerződés?
Sziasztok!
Ha kiveszek egy albérletet íratni akarok bérleti szerződést és bele akarom írni a kauciót is, hogy a végén visszakaphassam azt, ha nincs károkozás.
Mikor hiteles egy szerződés?
Kellenek e tanúk hozzá és milyen tanúk?
Elengedhetetlen e a közjegyző, vagy jó az is ha van egy albérlőtársam és a tulajjal, így hármunk között megköttetik?
Az, hogy "hiteles", nem igazán értelmezhető.
Egy bérleti szerződés tanúk nélkül is érvényes. Ha vannak tanúk, akkor teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül - ez esetben peres eljárásban vélelmezni kell, hogy valóban a szerződő felek írták alá, és ennek az ellenkezőjét kell bizonyítani. Míg ha "sima" magánokirat, akkor nincs meg ez a vélelem.
Közjegyző előtt kötött okirat közokirat lesz, hasonlóan fogadják el peres eljárásokban, illetve pl. bérleti szerződés esetén akár azonnal végrehajtás indítható vele, per nélkül.
Kaucióról átvételi elismervényt szoktak adni, szintén nem szükséges, hogy tanúzzák.
Formailag magán- és közokirat lehet. Az utóbbi a közjegyzős téma.
Ill. lehet még érvénytelen is, ha nem a megfelelő személlyel kötöd, aki arra jogosult.
Pl. láttam olyat, hogy a velük együtt élő egyébként felnőtt fiának vett egy lakást, de a vagyont továbbra is sajátként kezelte. Itt pl. ha apuval papírozol, az semmis, érvénytelen.
Erre van a tulajdoni lap. On-line lekérhető. Legalább ebben ne tévedj, hogy kinek adsz pénzt, mert lehet az akár egy országos csaló is, aki meglép a kauciókkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!