Milyen munkaköröket lehet betölteni szakirányú végzettség nélkül?
Jövőre fogok lediplomázni az ELTE BTK egyik nyelvszakán. Ez még csak a hároméves BA-képzés, de egyelőre úgy érzem, hogy nem szeretném folytatni a tanulmányaimat.
Így, konkrét szakirányú végzettség nélkül milyen lehetőségeim vannak a munkaerőpiacon? Elsősorban konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi.
A válaszokat előre is köszönöm és a mekis "poénok" ideje szerintem már elég régen lejárt! :)
Hát, jól beleválasztottál, tömény szopás lesz az egész, már elmondom. A legtöbb diplomás helyre IT-st és mérnököt keresnek, BTK-sokkal a franc nem foglalkozik; a nem diplomás helyekre meg túlképzettnek hisznek (hogy ez meg mit jelent és hogy lehet valaki túlzottan is képzett egy állásra, azt majd valaki elmagyarázza, mert szerintem magának a szónak sincs értelme).
Ha jól értelmezem, pesti vagy. Ebben az esetben valami SSC-ben el tudsz helyezkedni, ha a szakmádhoz közeli munkát akarsz végezni és nem csak papírod van a nyelvtudásról. Ha nem, akkor is valamiért szeretik a bölcsészeket telefonos rabszolgaként alkalmazni minden más helyen. Egyéb esetben betanított fizikai munka, adminisztráció, árufeltöltés, meg hasonló legalja kulimunkák maradnak neked is - a recepciós és az eladói állás már luxuskategória. Vagy ha van egy kis eszed, adókártya és maszekolsz, akár e.v.-ként.
Én majdnem egy évig voltam munkanélküli ugyanígy BA-sként, amíg a környék legótvarabb gyárába nem jelentkeztem végső elkeseredésemben és hitetlenkedésemben. A legtöbb helyről még annyit se írtak vissza, hogy de meg ám az anyámat, itt meg majdhogynem könyörögtek, amikor ott akartam őket hagyni ma, hiába végzem a munkámat pocsékul, mert ennyire kell az ember (mindenesetre ennyi pénzért nem sokáig leszek ott így se). Amúgy el lehetne merengeni azon is, hogy ha egy irodában túlképzettnek számít valaki, akkor egy gyárban hogyhogy nem, de ne menjünk bele ennyire, protekcióalapú az egész rendszer és kész.
@7
Na jóóó... de akkor most gondoljuk már át higgadtan. Melyikre nagyobb az esély, hol mond fel egy magasabb iskolát végzett ember hamarabb: egy gyárban, egy telefonközpontban, az eladópultban, vagy egy irodában? Igazából embere válogatja, én pl. szeretem, ha nem egy helyben kell ülni és kicsit aktívnak kell lenni, így számomra a gyár sem annyira megterhelő, mint nagyon sokaknak, viszont itt már a felvételem óta elkezdtem spammelni az önéletrajzomat mindenfele a nevetséges fizetés és a rabszolgaként tartás miatt. Egy adminisztrátori vagy szállodai recepciós állásnál bár nem kizárt, hogy ugyanez lett volna a vége, csak éppen nem a próbaidő második hetében akartam volna elmenni, hanem alaphangon fél-egy év után.
úgy tudtam a diploma azt igazolja, hogy XY szakmához értesz...NEM MINDENHEZ! ezért sem értem, hogy szakmáján kívül, miért a diplomás kapja meg nagyobb eséllyel az adott állást, mint akinek nincs.
Technikailag ha egy diplomás és egy nem diplomás egy teljesen más szakterületen jelentkezne, egyenlő feltételekkel kéne indulniuk. Mert a diplomázol te nem leszel értelmesebb (izé..média kommunikáció XD), és nem fogsz jobban megoldani egy feladatot.
Én diploma előtt álló gyakornokokkal dolgozom naponta. Jézusom mi megy ott...
Kedves Valaki. Hasonló cipőben járok, ELTE BTK, nyelv szak.
A nyelvvel eddig kudarcaim voltak. Már egyetem megkezdésétől járok különböző diákmunkákra dolgozni(adminiszitratív irodai melók), ahol nagyon sok tapasztalatot és referenciát szedtem fel.
A javaslatom:
-> fejleszd az angolt, mert elengedhetetlen, és egy nyelvben mindig van hova fejlődni.
-> Nézz körül, hogy a nyelveddel, amit tanulsz, Magyarországon keresnek-e fordítót-tolmácsot, szakembert, van e ösztöndíj külföldre, mert a nyelv csak egy eszköz arra, hogy értékes szakmákat tanulj!!
-> az első 2 OKJ-s képzés ingyenes, tanulhatsz idegenvezetést pl., de->
-> FONTOS: szerintem ne állj ki nulla referenciával és munka-tapasztalattal (nem sértés, nem ismerlek) a világ elé, hogy munkát keresel. Oldd meg, hogy legyen aktív-passzív hallgatói jogviszonyod, és dolgozz diákszövetkezeteken keresztül (2 legjobb: MeloDiak, Ydiak)
-> Mellette tanulj, közben gyűjts pénzt olyan szakma tanulásához, amit szívesen csinálnál!
-> Üss össze egy ütős önéletrajzot, az europass kezdetnek jó, csak abban túl sok a felesleges információ
-> Dolgozz keményen, ne sajnáltasd magad, és a nyelv amit tanulsz, hasznos, soha ne hagyd igazán elveszni a tudásodat! Ki tudja, mikor ment meg :)
Good luck!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!