Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire büntetik meg a...

Mennyire büntetik meg a vállalkozót ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Munkaszerződésemmel még nem találkoztam..2 hete dolgozok egy magánvállalkozónál. Kolléganőim tájékoztattak arról, hogy ők 2 óra hosszára vannak bejelentve..

Szerintük én is. Viszont napi 8 órát, vagy inkább többet dolgozom.

Ha ezt bejelentem valahol, mit csinálnak a vállalkozóval, mennyire büntetik meg?



2017. júl. 14. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

"2 óra hosszára vannak bejelentve..

Szerintük én is. Viszont napi 8 órát, vagy inkább többet dolgozom. "


0 forintra. Az hogy 2 órára jelentettek be, nem azt jelenti hogy egy nap 2 órát dolgozhatsz.


"Munkaszerződésemmel még nem találkoztam."


Alkalmi bejelentéshez nem kell munkaszerződés.


Tudom hogy könnyű az ártatlan vállalkozót utálni a saját kudarcaidért, de amit leírtál abban semmi törvénytelen nincs jelenleg.

2017. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Akkor 2 órányit kapsz hivatalosan és a többit feketén? Nagyon nem jó. Akkor a nyugdíjjárulékot is csak a 2 óra munka után fizetik (kevés lesz a nyugdíjad). Az is gond, hogy nem láttad még a munkaszerződésedet. Alap, hogy csak akkor állj munkába, ha van aláírt szerződés. Ha nem hajlandó a munkaadó előre elintézni, akkor keress mást.

Ha hó végén nem fizet ki, vagy ki is fizet, de nincs munkaszerződés, akkor hagyd ott őket.

2017. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

" ki is fizet, de nincs munkaszerződés, akkor hagyd ott őket."


Még egy valaki aki nem tudja hogy alkalmi munkavállalót is be lehet jelenteni és nem kell szerződés hozzá.

2017. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Még egy valaki, aki okoskodik.


Képzeld tudtam. De ha egyszer azt írta, hogy munkaszerződést még nem kapott, akkor nyilván valamiért várja, tehát volt erről szó közte és a munkaadója között. Nem is említette a kérdező, hogy alkalmi munkavállaló. Ha alkalmi munkavállalóként lenne bejelentve, akkor tudna róla, hogy az a helyzet. Szóval a körülmények nem arra utalnak, hogy ő alkalmi munkavállaló lenne, sokkal inkább arra, hogy feketén alkalmazzák és a tulaj még arra sem méltatta, hogy megbeszélje vele, hogy mi a helyzet. Csak egy kis logikai érzék kellene ahhoz, hogy erre rájöjj.

2017. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kaptál már fizetést?

Lehet, hogy még 2 órára sem vagy bejelentve, mivel nem éred el a minimálbért, nyugdíj számításnál ez hátrányt jelent.

2017. júl. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"sokkal inkább arra, hogy feketén alkalmazzák"


Még valaki, aki nem tudja, hogy attól még hogy 2 órára van bejelentve, nem jelenti azt hogy naponta csak 2 órát dolgozhat...

2017. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!