Magyar gazdasági diplomát, hogy lehetne versenyképessé tenni, hogyan turbózzam fel?
Idén Németországba költözöm, jövőre távoktatáson továbbtanulok gazdálkodás és menedzsment szakon. Mivel gazdasági területen nem igazán van munkaerőhiány a legtöbb nyugati országban, így Németországban sem, ezért egy magyar gazdasági diploma önmagában nem versenyképes kint. Eleve 27 évesen fogom megszerezni, ha minden jól megy, ilyen korban már a többség 3-4 akár 5 éves tapasztalattal rendelkezik.
A nyelvtudás alap, ezen kívül mivel lehetne még növelni a leendő munkaerőpiaci értékemet? Gondolkodtam a gyakorlaton, de nem tudom van-e lehetőség folyamatban lévő magyar tanulói jogviszonnyal kint gyakornoki munkát szerezni. Mit gondoltok?
Előre is köszönöm a segítséget.
Közgáz-diploma? Őszintén Kérdező...ez eléggé rossz döntés volt. Ez viszont új dolog, hogy már Németben sincs kereslet rájuk, akkor ezekszerint ott is telítődött velük a piac.
Én az informatikát javasolnám, elvileg az mindenhová kell, és szerintem nem nehezebb mint egy szakmát kitanulni, hacsak nem a Microsofthoz mégy.
"Közgáz-diploma? Őszintén Kérdező...ez eléggé rossz döntés volt"
Olyan végzettségből, amire rámondják hogy "közgáz" egyetemi szinten is kb. egy tucat, vagy inkább több képzés van. Ezeket egy kalap alá vonni mind, elég baromság. Nagyon simán el lehet helyezkedni sok ilyen végzettséggel, szép fizetésekért.
"#2-es attól hogy te egy monitor előtt fog megöregedni nem jelenti azt, hogy más diplomák nem jók.. sőt"
Ma már szinte minden szellemi munkát számítógép előtt végeznek, szóval ez a mondat is eléggé butaság volt.
Kérdező: munkatapasztalattal lehet felturbózni, ennyi. Pályakezdők még bele szoktak írni önéletrajzba ilyeneket, hogy szakkollégiumi tagság, versenyeredmények, egyetemen demonstrátorkodás.
#3, szép, szép, csak a tények mást mutatnak. Informatikus még pályakezdőként is hazavisz nettó 200-zat minimum, a közgazdászok 90%-a meg a munkanélküliek táborát gyarapítja, mert ennyire nincs rájuk kereslet, már Budapesten se. Biztos nem viccből akar a Kérdező kimenni Németbe.
Ja, és akkor még nem beszéltem az olyan programozókról, akik nettó félmilliót is hazavisznek, csak tudod ők nem turbópaszkálban gányolnak össze tetrisz játékot...
"Áá inkább ne.. nem akarod szerintem kockaként leélni az életedet beosztottként villamosmérnökként."
Komolyan mondj már nekem egy szellemi munkát a tanáron meg az orvoson kívül, ahol nem a számítógép előtt fogsz ülni a munkaidőd nagy részében.
Off: Na és, ha nincs mérnöki vagy IT szakhoz affinitásom? Két ismerősöm is van akik villamosmérnöki karon tengődnek már évek óta, mert nem képesek elvégezni. Mind ketten már több mint 4 féléves csúszásban vannak. Azon felül ahogy írtam távoktatáson szeretném megszerezni, na már most egy mérnöki szak fényévekkel nehezebb mint egy gazdasági szak és sokkal gyakorlat orientáltabb is. Ezen felül nappali tagozaton ezrek morzsolódnak le pedig jobb esetben a dolguk csak a tanulás lenne. Tehát szép és jó a programozói, mérnöki karrier csak hát nem hiába van hiány belőle.
Ezzel pedig megkérnék mindenkit, hogy ne folytassák a közgazdás vs mérnök/programozó vitát. Tudom, hogy segíteni akartatok és értékelem is, de sem megfelelő affinitásom, sem megfelelő életkörülményeim nincsenek ahhoz, hogy elvégezzek egy mérnöki szakot.
On: Köszönöm azokat a válaszokat akik Off helyett vagy mellett a kérdésre is válaszoltak.
Valakinek van tudomása vagy tapasztalata arról, hogy Magyarországon megkezdett szakot kreditbeszámítással lehetséges-e külföldön folytatni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!