Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakra kell mennem...

Milyen szakra kell mennem egyetemre, ha banki kockázatelemző szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyem szakra kellene jelentkeznem, ha banki kockázatelemzéssel szeretnék foglalkozni, illetve milyen jó egyetemeket tudtok erre?

2017. jún. 22. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kozgadasagi egyetem.
2017. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Gazdaság- és pénzügyi-matematikai elemzés osztatlan szak a legjobb ehhez, de akalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy és számvitel alapszakkal is el tudsz ebben helyezkedni, habár ezek után egy meszerszak még jól jön pl pénzügyi és biztosítási mesterszak

Az osztatlan ha jól tudom csak a BCE indítja, szóval abban nincs nagy väaszték. De mondjuk a masik kettőt is főleg itt ajánlom vagy a BGE-n

2017. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*biztosítási és pü.i matematika mesterszak a képés neve, elég rosszul sikerült leírnom elsőre
2017. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Csakis BCE - KTK , az egyetlen hely ma Magyarországon ahol KÖZGAZDÁSZ -okat képeznek. BSc-nek AK, vagy Gazdasági és pénzügyi-matematikai elemzés. Utána MSc-n Pénzügy, Biztosítási és pénzügyi matematika vagy BME-n Gazdinfón, Pénzügyi Informatika szakirány. (Angol toljad, ez a képzés, csak angolul indul, és később is ha fentebb akarsz lépni az anyanyelv közeli tudás a pénzügyi világban muszáj)
2017. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a vezető kockázatelemzők főként alkalmazott matematikát végeztek és gazdasági ismereteket csak mellesleg szedtek magukra.
2017. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Érdekelne miért pontoztátok le a válaszom:)
2017. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem én pontoztam le de gondolom valakinek nem tetszik a csak a BCE képez KÖZGAZDÁSZOKAT rész. Legalábbis nekem ez szúrja a szemem tekintve hogy másik egyetemen végeztem és meglepő mód mégis közgazdász vagyok. Másfelől gyk-n folyton megy a lepontozás minden miatt, szokj hozzá.
2017. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha pl én valahol (nem feltétlenül a BCE-n) elvégzek egy pénzügy-számvitel alapképzést az nem elég egy kockázatkezelői álláshoz?
2017. jún. 22. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak psz diplomával is lehet, de önmagában az nem ad elég jó alapot ehhez. Valamennyit tanítanak róla, de ehhez a munkakörhöz nagyon kevés. Ha esetleg bankban helyezkedsz el végzés után ott van lehetőség ebbe beletanulni pár év alatt. Annyiból szerencsésebb az AK alapszak vagy a gazd. és pü.mat. elemzés osztatlan, hogy ott már vegzés után el tudsz helyezkedni kockázatelemzőként és nem még a diploma után kell ebbe beletanulni.
2017. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába pontoztok le, attól még az összes többi egyetemen üzleti képzés van. Nem azt mondtam, hogy nincs máshol gazdász képzés. Persze, hogy van. Kb. 40 helyen az országban. De attól, még KÖZGAZDÁsZ nem lesz valaki egy üzleti diplomával. De egyébkent kérdező, a PSZ az egy nem rossz alap, csak érdemes (kell) utána az MSc.
2017. jún. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!