Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor páran azt mondják hogy...

Amikor páran azt mondják hogy "sok álláshirdetés kamu", mit értenek ezen pontosan?

Figyelt kérdés
Én is az interneten keresek állást. Egyelőre nem sok sikerrel, néha behívnak interjúra. Második kör már nincs. Néha pénzről szó sem esik, na az biztos eltűnik az a cég. De sokan mondták már hogy sok cég hirdetése "kamu", átverés. Ez mit jelent pontosan?
2017. jún. 20. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Valóban vannak kamu hirdetések (ahol hirdetni kell az átláthatóság ellenőrzése miatt, de valójában megvan a haver akit felvesznek), de ezen hirdetések aránya minimális.


Akik úgy gondolják, hogy ebből sok van, és azért nem tudnak ők elhelyezkedni, azok hárítanak. Nehezebb elismerni a saját alacsony értéküket, inkább másokat hibáztatnak saját sikertelenségükért, így nem kell rosszul érezniük magukat saját maguk miatt (elvégre nem ők a hibásak, sőt, ők megfelelőek, dehát a haver kapja mindig az állást...).

2017. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
A közszférában pl. kötelező meghirdetni az állásokat, annak ellenére, hogy már előre le van vajazva, hogy melyik sógor/koma kapja meg.
2017. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meghirdetik az állást, de már megvan a koma, akit fel akarnak venni.

A multik olyankor is hirdetnek, amikor nincs ugyan felvétel, de el kell költeniük a hirdetési pénzt, mert akkor jövőre nem kapnak annyit az anyaországtól. (ilyenkor fut a hirdetés, de nincs mögötte pozíció, viszont sosem tudod meg.

Fejvadászok is hirdetnek így, hogy nincs mögötte pozíció, ők az adatbázisukat töltögetik csak jobbára.

Meg olyan is van, hogy hirdet a cég, de nem is tudják kit akarnak, akarnak-e embert egyáltalán, csupán felmérik a piacot.

2017. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Meghirdetik de már vagy megvan a személy, csak ugye meg kell hirdetni, pénzt kaptak rá, vagy nincs pozíció valójában hanem így vadásznak embereket pl gyártósorra. Ilyenen én is voltam, laborba jelentkeztem és tesztet tettek elém (monotóniatűrés teszt, 5db egyjegyű szám összeadása,színfelismerés, virágrajzolás) hogy biztos, ami biztos alapon csináljam meg amíg várunk a főnökre. ;) Aztán nem jött ... és ekkor jött a kérdés hogy akkor a betanított munka nem jó?

Sok állásnál vissza se jeleznek se igent, se nemet...

Legutóbb olyanon voltam ahol elvileg aznap döntöttek volna, de végül nem és az egyik ott dolgozó ismerősöm mondta hogy végül jött egy férfi, beajánlotta (hisztizte) a feleségét, nem kellett neki interjú se és felvették.

2017. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Cégreklám, jelzés valakinek, adatbázis töltés, személyes adatokkal kereskedés.
2017. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Nem elég, h a telekom is kereskedik ezekkel, de még ezek az adathalászok is. Van egy külön számom, amit csak az önéletrajzomra adtam meg. Mióta küldözgettem az önéletrajzokat, nagyon sok fura szám hívja külföldről a "melókereső telót". Elképesztő.
2017. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!