A hosszú távon mi éri meg jobban: olyan szakon tanulni, aminek a legnagyobb a hozzáadott értéke az ember világlátásához (fizika, filozófia, stb. ) vagy ami rövid távon is jövedelmező lehet (könyvelő, ügyvéd, gazdaságinformatikus, stb. )?
Figyelt kérdés
2017. jún. 13. 11:19
1/3 anonim válasza:
Miből gondolod hogy a fizika "többet" ad mint a gazdaságinformatikus a világból? Mást ad, minőségi különbség van, nem mennyiségi.
2/3 anonim válasza:
Attól még lehet világlátásod, mert egy olyan szakot végzel ami jól fizet. A kettő nem zárja ki egymást.
3/3 anonim válasza:
Legfőbb kérdés, hogy mi az, ami érdekel, amit szívesen csinálnál. Amúgy én amondó vagyok, hogy az ember először végezzen el valamit, amivel keresni tud, és utána abból aztán vígan tanulgathat munka mellett egész életében akár olyan dolgokat, amik érdeklik, de amiket hasznosítani nem tud. Mondjuk a filozófiát és a fizikát azért nem venném egy kalap alá. Gazdag filozófust még tényleg nem láttam, de az egyik ismerősünk fia atomfizikus, külföldi kutatóintézetek rendszeresen meghívják többéves szerződésekre, és igencsak jól keres vele. Persze ehhez valamit le kell azért tenni az asztalra, de ez minden szakmával így van. Munkanélküli informatikust is ismerek nem egyet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!