Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés idő előtti felbontása munkabér kifizetésével minden esetben jog, vagy csak lehetőség?

Figyelt kérdés

Ismerjük a határozott idejű munkaszerződés fogalmát, tudjuk azt is hogy idő előtt nem felbontható,de ha mégis felbontja akármelyik fél, a másik fél joggal tarthat igényt a le nem dolgozott /dolgoztatott időre szóló munkabérre egy összegben ráadásul (ld Mt vonatkozó szakasza).


De ez azt is jelenti hogy adott fél mondhatja azt nem jövök be többet és inkább fizetek?

És ezt a másik félnek el kell fogadnia?

Mert még két hónapom van hátra a szerződésből de annyira tele a tököm hogy mondtam lehet holnap már be se jövök. Erre figyelmeztettek hogy ez esetben követelik majd tőlem a 2 hónapra járó béremet kártérítéséként.

De nekem annyira tele a tököm hogy halál komolyan azon filózok inkább fizetek csak ne jöjjek többet.

Szóval a kérdésem az ha én holnap odaállok hogy nyasgem itt a két havi bér és csá-akkor ezt el kell fogadják?


Mint ahogy fordított esetben nekem is el kéne fogadnom hogy elküldenek idő előtt és inkább fizetik a hátralevő pénzt is?


2017. máj. 29. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, felmondhatsz. Nyilván erőszakkal senki sem fog bevinni a munkahelyedre :)

Csak figyelj oda, hogy legyen minden rendesen lepapírozva, hogy nekik ezen felül a két havi béren kívül semmilyen követelésük nincs feléd, és legyen arról is papírod, hogy az összeget kifizetted nekik.

Egyébként természetesen a munkaadó és a munkavállaló is kitalálhat mindenfélét, hogy miért nem fogadja el a felmondást, de azt nyilván majd indokolni, bizonyítani is kell. De a munkavégzés akkor sem kötelező, csak majd jogú úton halad tovább az ügy.

De ha neked ezt így közölték, hogy menj, csak akkor fizesd ki a két hónapot, akkor szerintem nem fognak már akadékoskodni.

2017. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fognak akadékoskodni, ha kifizeted a 2 hónapot.

Azért belinkelek egy idevonatkozó ismertetőt - hátha találsz benne valami kézzelfoghatót :-)

[link]

2017. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!