Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskereső oldal, nyilvános...

Álláskereső oldal, nyilvános fizetésekkel?

Figyelt kérdés

Mekkora realitása van egy olyan álláskereső oldalnak, ami -szakítva az álszent magyar hagyományokkal-, a "hivatásból dolgozunk" szlogennel szemben nyíltan megjeleníti a fizetéseket a pozíciók mellé? Én programozó vagyok. Számomra deklaráltan a haszon az egyetlen szempont, ami motivál, mert értékrendem szerint a pénz az isten a világban. Egy állásajánlat értékelésnél a fő szempont amit figyelembe veszek az az anyagi szempont. És ezzel vagyunk több millióan így.



Zavar az, hogy olyan álláskereső oldalakkal vagyok körülvéve, ami a kádári hagyományoknak megfelelően tabuként kezeli azt, hogy mennyi az elérhető fizetés. A pénz az egyetlen szempont, amiért a munkavállaló dolgozni megy. Nyilván én is néha elhazudom hogy nem, de attól még a haszon az első.



2017. máj. 11. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem te találod fel vele a spanyol viaszt a.k.a Glassdoor.com --> elég sok cégnél gyér / semmi a kitöltöttség, nem nagyon ismerik a magyarok. Vagy SSC Heroes ott is vannak pozikhoz átlagos fizetések és mindkettő egyben álláskereső is, a LinkedIn is tervezi bevezetni ezt a funkciót a fizetős usereknek.
2017. máj. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A profession ssoe lesz olyan. :_(
2017. máj. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%

"gy állásajánlat értékelésnél a fő szempont amit figyelembe veszek az az anyagi szempont."

"A pénz az egyetlen szempont, amiért a munkavállaló dolgozni megy. "


Tehát tökmindegy, hogy mennyire zsigerelnek ki, csak pénz legyen? Gyakorlatilag a legősibb szakma is erre épül...


Egyébként nem lenne hirdetőd az oldaladon. Dehát programozó vagy, pillanatok alatt össze tudsz dobni egy megfelelő oldalt, jól keresel (a pénz az első!), tehát még céget sem kell csinálnod, egyelőre ingyenes hirdetésfeladással megoldhatod. Kb zéró hirdetésed lesz. A cégeknek egyszerűen nem érdeke kiadni, hogy ott mennyit lehet keresni. Szerintem ezzel a már meglévő munkavállalóit is védi. Én sem szeretném, ha ország-világ előtt nyitott lenne, hogy mennyit keresek.

2017. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
3-as itt nyilván nem arról van szó, hogy Kiss Bélának, mint árokásó tételesen fel van sorolva melyik hónapban mennyit keresett, hanem egy pozícióban anonym kitöltik az emberek mennyit keresnek, megjelenítjük a két szélső értéket, megy egy átlagot és máris mindenkinek megvannak az elképzelései.
2017. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen a glassdoort nézegettem, de ott sincs tételesen felsorolva, kivétel nélkül mindenhez a fizetés.


A kérdésre pedig: A mérlegnek van két oldala. Kiadás oldalon a UPC számla. Nem fizeted be, megy a behajtóhoz. Miért viselkedjek másképp a bevétel oldalon?


Igen, a pénz az Isten és a haszon az egyetlen szempont amit a munkavállalásnál figyelembe veszek és nem, nem minden áron. Nem arról van szó, hogy bármennyire kizsigerelhetik az embert, hanem arról, hogy adott szintű terhelés mellé a létező és elérhető legnagyobb fizetésű ajánlatot fogadom el, mert ez nem haverkodás, hanem egy pénzügyi tranzakció, ahol kötelességem az érdekeimet érvényesíteni.

2017. máj. 12. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!