Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A határvadászoknál ottlakás van?

Benyovszky Oszkár kérdése:

A határvadászoknál ottlakás van?

Figyelt kérdés
2017. máj. 9. 12:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy haza lehet menni mindennap mint egy rendőr? Hogy van a beosztás?

Nem maradhatok távol otthonról több napra.

Egyszavas válaszoknál kicsit többet várok.

2017. máj. 9. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem maradhatok távol otthonról több napra"


Hmmm... Ismered azt a szót, hogy "parancs" és "vezénylés"?

Rendőrként, katonaként ( vagy határvadászként) nem mondhatod azt egy parancsra, hogy bocs, de én most nem megyek határt védeni, mert haza kell mennem.


Ha pl. Budapesten laksz, akkor nyilván nem lehet minden nap hazajárni a határtól.


Amúgy, hogy ne csak "kötözködjek", beírtam a google keresőjébe, hogy határvadász és máris találtam neked egy félig választ - legközelebb Te is megteheted ugyanezt...



"Megkérdeztük azt is, hogy milyen munkarendben dolgoznak a határvédők, hány órás műszakban, erre azonban konkrét választ nem kaptunk. Az viszont kiderült, hogy a képzést eredményesen teljesítők a Készenléti Rendőrség hivatásos állományába 12 hónap próbaidő kikötésével kerülnek kinevezésre.


Hozzátették, a Készenléti Rendőrség hivatásos állománya a szolgálati feladatok függvényében a vezényléses és váltásos munkaidőrendszer kombinációjával megállapított munkarendben dolgozik...


... mennyi fizetést kap egy határvadász, bruttóban és nettóban? A kérdés egyszerűbb, mint a válasz, de megpróbáltuk kiszámolni...


Ami biztos:

- a képzés első két hónapjában a modulzáró vizsgáig bruttó 150 000 Ft/hó munkabér,

- a vizsga sikeres letétele után, a hivatásos szolgálati jogviszonyba lépés napjától bruttó 220 300 Ft/hó alapilletmény."

2017. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki maga?
2017. máj. 9. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ki maga?"


Ez miért is érdekes a kérdés szempontjából? :-)

Egyébként úgy látom, kedves kérdező, hogy Ön sem használ felhasználónevet - akkor miért is kéne "felfednem" magam?...? :-)

2017. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem fogok vitatkozni senkivel sem.

Mit tud? Mi a leghoszabb idő amivel távol maradhat az ember?

2017. máj. 9. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Nem fogok vitatkozni senkivel sem. "


Na akkor tisztázzunk valamit: kérdező kérdezett, segítőkészen próbáltam megvilágítani a rendőri és katonai rendszer mikéntjét, sőt, még egy cikket is kikerestem ez ügyben, időmet a kérdésre áldozva. Erre semmi reakció, semmi normális emberi kérdés-felelek, ne adj Isten beszélgetés, csak egy idevágott "Ki maga?"


Legközelebb segítsen a "Náncsi néni"... Nincs időm ilyen emberekre - én tényleg segíteni akarok itt. Viszlát.

2017. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem maradhatsz távol több napra akkor ez nem neked való meló.


Ismerősöm dolgozott ott, és anyagilag jól járt: napi 8 óra helyett 12-13-akat dolgoztak, túlórát fizették viszont pótlékkal, így havi 550 ezer felett kapott nettóban a szokásos 220 körüli helyett. Kéthetente járt haza.

2017. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pár nap még beleférne.
2017. máj. 10. 13:24
 9/9 anonim válasza:
Azt ugye tudod hogy a határvadász a készenlétihez tartozik.Lehet hogy másfél hétig is távol leszel,csak akkor vállald a rendőri hívatást ha elfogadott a lemondásokat amivel jár.
2017. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!