Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő bére, lehet-e nagyobb,...

Kezdő bére, lehet-e nagyobb, mint annak aki már évek óta ott dolgozik?

Figyelt kérdés
A minap láttam a cégem álláshírdetését, hogy különböző munkakörökben keresnek embereket és meglepődve láttam, hogy a kezdő alapbér (nálunk havi bérben számolják a fizetés) kb 30 ezerrel több, mint az enyém és én már több, mint 3 éve ott dolgozom. Jelenleg gyesen vagyok. Valaki jártas ebben a témában? Létezik ilyen, hogy a kezdőnek magasabb a bére? Mert ha ez így rendben van, akkor ha letelik a gyes, megköszönöm a részvételt és legfeljebb újra jelentkezem.

2017. ápr. 20. 10:18
 1/9 Kései Sirató ***** válasza:
76%

Ugyanolyan munkakörbe keresnek embert, mint a tiéd? Ugyanolyan végzettséggel és képesítésekkel (pl. nyelvvizsgával)? Mert az nem mindegy.

Azért gyes után nem biztos, hogy könnyű lesz elhelyezkedni. Az ovis gyerekek sokat betegek, gyakran kell táppénzre menned a gyerekkel, ezt a munkáltatók jól tudják.. HA van nagymama, még akkor is nehezen hiszik, hogy majd mindig megoldod.. Szerintem gondold jól meg!

2017. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

igen, nálunk is volt hasonló eset, mert annyira nem találtak embert


24F

2017. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A cég egyébként egy autóipari beszállító, és az operátorok kezdő bére magasabb, mint az enyém (én is operátor vagyok). Ha olyan a végzettséged, akkor mondjuk gépkezelő vagy karbantartó pozícióba vesznek fel.
2017. ápr. 20. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha ez tényleg így van, akkor nyugodtan verd az asztalt és követeld, hogy legalább annyit kapj te is, mint a kezdők.

De igazából több lenne reális!

Sok cégnél van amúgy, hogy ilyen nagy eltérések legyenek. Főleg mostanában, egyre nehezebb embert találniuk piri pénzért, lassan eljön az idő, hogy nem azt mondják, hogyha nem tetszik menj amerre akarsz, találnak a helyedre másik 20 embert is, hanem megfordult a kocka..Ha valaki felmond, igen nehéz helyette új embert találni, főleg kevés pénzért..

Nyugodtan követelj többet, ha visszamész dolgozni.

Persze normális hangnemben, de beszéld meg velük és nyugodtan mondd el, hogytudod, hogy a kezdők is jóval többet kapnak.

2017. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jelezni is fogom, hogy ez így nincs rendben (peresz normális hangnemben :) ) amúgy is csodálkoznak a cégnél, hogy a több 10 éves dolgozók sorra mennek el, hát ezért, mert nincsenek megbecsülve. De elvárják, hogy hétvégén is bent legyél, aprópénzért. Sajnos itt tartunk.
2017. ápr. 20. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hgy nincs ember és ezért emelték a fizetéseket, ha majd a gyesről visszamész akkor valószínüleg neked is emelni fogják.
2017. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen törvény nem gátolja, hogy ugyanazért a munkáért valaki x összeget kapjon, valaki pedig y-t. Ez attól függ, ki-mit alkud ki, szóval azt mondom ez teljesen normális.

Ha téged ez zavar, hogy már álláshirdetésbe is többet ír a munkaadód, akkor be kell menni hozzá, és megkérdezni van-e mód számodra fizetésemelésre.

Ez meg, hogy felmondasz, aztán újra jelentkezel inkább vicc... tudod egy ilyen bértárgyalás utáni felmondás után mikor hívna be a vezetőség egyáltalán állásinterjúra is.

2017. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

" Ha ez tényleg így van, akkor nyugodtan verd az asztalt és követeld, hogy legalább annyit kapj te is, mint a kezdők. "


Bocs, de megtudnád mondani melyik törvényben/rendeletben van ez?

2017. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sokszor így van de egy álláshirdetésre se kell mindent alapozni mert beírnak néha max összeget ami valaha is hazavihető meg általában bruttót írnak te is abban gondoltad a tiéd?
2017. ápr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!