Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakmával lehet elhelye...

Melyik szakmával lehet elhelyezni biztosan?

Figyelt kérdés

Biztos,piacképes szakmákat szeretnék kérni ha lehetséges

többet is írjatok nőknek,férfiaknak is legyenek jók,köszönöm!

Melyik szakmákkal lehet továbblépni karriert építeni?

Köszönöm a válaszokat!



#piacképes szakmák #szakma elhelyezkedés
2017. febr. 11. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Agysebész.
2017. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

egyikkel sem. Az életben max a halál a biztos.


Mondhatja bárki, hogy legyél programozó, mert 20e szakember felvenne a piac, ha te analfabéta vagy a számítógépekhez. Vagy akár azt is, hogy legyél orvos, ha téged irritál, a vér, a tű, a betegségek, stb.


ha munkát akarsz, akkor nem a szakmán múlik, hanem a tudáson, hogy csak azt tanulod meg amit a suliban leadnak 5-10 évvel ezelőtti tananyagot, vagy fejleszted magad naprakészre.

2017. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Jó szakmunkák: villanyszerelő, kőműves, ács, szerkezetlakatos, autószerelő


Morbid de mindig kell: temetkezési vállalkozó, koporsóvivő, boncmester, virágkötő


Szintén kelendő, de diplomás: orvos,gyógyszerész, reál szakos tanár, informatikus

2017. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 topoliner válasza:
78%

Elhelyezni, mi? Alaposságból, igényességből már megbuktál.


Ez egy nehéz kérdés és figyelembe kell venni miből van hiány, mire van kereslet, de ugyanúgy ismerned kell magad is, miben vagy jó, mi áll hozzád közel, mit csinálnál a legszívesebben. Nyilván az ember nem tudja az ilyet előre teljes biztonsággal. Kicsit írhatnál magadról is, úgy valamivel könnyebb válaszolni.


A szőr feláll a hátamon amikor valaki azt írja: informatikus. Abban rengeteg minden benne van, számos munkakört foglal magába! Elhiszem, hogy kívülről egy nagy massza, de hanyagoljuk már ezt.

2017. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon sok szakma van, amivel biztosan el lehet helyezkedni. Az nem mindegy, hogy mennyit fizetnek. Például most nagyon tolják a médiában, hogy az informatikusokból mekkora hiány van, mégis ahány informatikust megkérdeztem erről, közöttük jó szakembereket is, mind azt mondták, hogy persze, hiány van szinte minimálbérért dolgozó informatikusokból, mert a cégek ilyeneket keresnek és a legtöbb informatikus inkább nem dolgozik kevés pénzért, hanem vagy saját vállalkozásba kezd, vagy elmegy külföldre dolgozni.


Madjar nyelv és hejesírás tanárbol is hián lehet szerinten mert oljan sokk hejesen nem tudni iró ember van ujjabban hoggy már az inter nettes cikkekben is sok a hejes írási hiba.

2017. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó, pontosan tisztában vagyok vele hogy az informatikus gyűjtőnév... arra akartam utalni, hogy az ilyen irányú végzettséggel(programozó, mérnökinfó, proginfó) könnyebb elhelyezkedni... Meg minek írtál, mikor nem a kérdésre válaszoltál? Csak okoskodsz a semmiről, gondolom a kérdezőnek nem erre van szüksége:-)
2017. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Te okoskodtál most ide, látod, és még engem vádolsz meg ilyesmivel. Most esett le, hogy visszaolvastam a kérdéseket, hogy azt hitted, neked válaszoltam.

De, a kérdésre válaszoltam azzal, hogy a téma nem ilyen fekete-fehér. Hogy neked is válaszoljak, elhiszem, hogy tudod, hogy az informatikus egy gyűjtő fogalom, de én nem erről írtam, hanem a bérekről és az okokról.

2017. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja bocs, figyelmetlen voltam, látom, nem is nekem válaszoltál, hanem a kettővel előttem válaszolónak.
2017. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Érdekelne, hogy a 74%-os milyen "szakembereket" kérdezett meg a témában, de se én se a környezetben senki nem szokott linkedinen bruttó 500 alatti ajánlatot kapni. Pedig elég sok "informatikus"-sal beszélek. (Teny, hogy én csak azt tartom informatikusnak, akinek valamelyik nagy infó karról van diplomája és tárgyalás szinten tud angolul.)
2017. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 topoliner válasza:
100%
6, ha annyira üres okoskodás, akkor valószínűleg nem értesz egyet azzal, hogy NÉMI önismeret nem árt a pályaválasztáshoz. Cél, hogy minél kevesebb legyen a nyűg és minél nagyobb a boldog munkavégzés. Valahogy senki nem emlegeti ezt ezen a szinten, nem fésüli össze saját magát a munkaerőpiac tükrében, csak megy egy bizonyos irányba, amit mondanak neki vagy ami pénzt hoz, aztán meg nyávog, hogy nem boldog. És igenis, ezt ki kell emelni, mert tömeges a jelenség, önállóan meg sokaknak nem megy a megfelelő súlyozás. Nem kell mellre szívni, az egy dolog, hogy tudod, de sokan nem, és nem segíted hozzá őket, hogy árnyaltabban lássák. A sulirendszergazda is informatikus is, meg a mélykocka programozó is. Ami megy az egyiknek, nem biztos, hogy megy a másiknak. És igen, erre van szüksége, hogy árnyalataiban lássa az ajánlott területeket, már amennyire ez itt képernyőn megvalósítható.
2017. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!