Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SsC-ről mi a tapasztalat?

SsC-ről mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Olvastam kérdéseket-válaszokat, de azoktól várnék választ, akik dokgoztak ilyen helyen... esetleg konkrét cégről vélemény privátban is?
2017. jan. 9. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Írhatsz privátban, saját tapasztalatot is tudok mondani, ill. másodkézből is van jónéhány, jómagam is SSCben dolgozom és több ismerősöm is.
2017. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Első, leírhatnád ide is a tapasztalataidat, mert szerintem másokat is érdekelhet (pl. engem is).


köszi!

2017. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Rendben, leírom ide is. :)


Az első 1-2 évben nem érdemes nagy szellemi kihívásokra számítani, annyi szent. Általában egy átfogó munkafolyamat egy kis részét kapod, így elég hamar borzasztó monoton tud lenni. A feladat maga természetesen osztályonként változik, de szerintem szinte mindenhol ugyanez a helyzet. Viszont később, ha már "bedolgoztad" magad, szerintem nem olyan nehéz ide-oda mozogni, csapatot váltani, máshol is kipróbálni magad. Amikor már oda-vissza ismered a folyamatot és vannak ötleteid, hogyan lehetne még effektívebben, gyorsabban csinálni, akkor általában nagyon támogatók a változásokkal szemben (bár ez főnöktől is függ, volt borzasztóan inkompetens főnököm kb fél évig, akkor minden nap fel akartam mondani a sok marhaság miatt, azóta viszont nem volt ilyen). Ilyenkor lehetőség nyílik projekteken dolgozni, nagyobb volumenű, felelősségteljesebb munkákat végezni. Ezek a helyek (most a budapesti multik világáról beszélek, mert azzal vagyok képben, pl. a Vodafone, BT, Diageo, BP és Citi SSC-kre, velük van valamennyi közvetlen vagy közvetett tapasztalatom) általában elég jól fizetnek a magyar átlaghoz képest, erre jön még éves fizetésemelés ill. bónusz, néhány év alatt általában előléptetésre is számíthat az ember (nem feltétlenül vezető pozícióba, de már csak egy sima "senior" vagy "SME" is jelentős fizetésemeléssel és felelősebb munkakörrel jár). Túlórák vannak, általában minden osztálynak megvan a havi csúcsidőszaka, akkor megy a hajtás ezerrel, ilyenkor szinte mindenki tovább marad benn, de ez általában azért nem jellemző a mindennapokra. A munkatörvényt viszont abszolőt betartják ezek a cégek, nincs simliskedés, nem engedhetik meg maguknak, annál fontosabb nekik a cég hírneve.


+ Saját sztori - sima mezei adminisztrátorból 4 év alatt project manager lettem, majd az egyik projekt kapcsán megpályáztam az egyik külföldi irodánkban egy pozíciót, amit meg is kaptam, így kihelyeztettem magam. 3 másik barátom ugyanígy járt el, más-más pozíciókban ill. cégeknél. A régi csapatomból ugyan páran már elmentek, de akik maradtak, azokat mind előléptették az évek során, van, akit többször is.


Viszont sokakat ismerek, akik nem bírták a monoton első pár évet és inkább máshol helyezkedtek el, meg tudom őket is érteni, ha engem nem szippant be anno a project management világa, sanszos, hogy én sem lennék már ilyen környezetben.

2017. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Köszi a beszámolót! :)


Ha már úgyis anonim az oldal, olyat lehet kérdezni, hogy alapvetően mi a végzettséged, illetve amikor kezdtél akkor milyen nyelvtudásod volt és ezek mellé milyen fizu társult? Illetve ez hogy alakult az idő múlásával?


bocsi a sok kérdésért :D

2017. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Érettségivel mentem oda (jártam egyetemre, de anyagi okok miatt nem sikerült befejeznem) ill. 2 nyelven beszéltem folyékonyan (angol és spanyol - az angol amúgy alapelvárás). 2010-ben a kezdő fizetésem havi nettó 200ezer volt (évente emelik, mennyit adnak pályakezdőknek amúgy), ezen a fizun évente 4-6%-ot emeltek, átlagos éves bónuszom 90ezer és 150ezer közé esett (egyéni szorzótól is függ, ill. attól, hogyan teljesít a csapat éves szinten). Most ugye külföldön dolgozom, a kihelyeztetésem óta céget és országot is váltottam, diplomám azóta sincs, de a CV-m alapján semmi gondom nem volt állást keresni, most havi 3500 eurós nettófizum van, nem panaszkodhatok. Időnként így is levadásznak LinkedIn-en és csábítanak el a cégtől. Persze nem 2 perc volt ide eljutni, ill. folyamatosan képzem magam szakmába vágó képesítésekkel, illetve egyetemre is visszamentem estin, amit a cég fizet, mert szakmába vág.


Nyugodtan kérdezz még, ha kíváncsi vagy, semmi gond :)

2017. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Köszi a válaszokat!


Igen, azt tudom hogy az angol alap elvárás. Azért a spanyol folyékony beszéd az elég egyedi, egyértelmű hogy megfizetik.. :)

2017. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a fenti leirás elég korrekt, én még a GE-t emliteném meg. Nekem bejött. Tudj angolul, tanulj gyorsan, a többi rajtad múlik.
2017. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os, egyébként egy percet sem dolgoztam a spanyollal, csak az angolom kellett a munkámhoz :) 3 barátom dolgozik még SSC-ben, köztük ketten csak angolul beszélnek, viszont azt folyékonyan. Ők még többet is kerestek, mint én, egyik barátnőm egy SSC sales adminisztráció részlegén nettó 400-at kap most (7 éve dolgozik a területen).
2017. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!