Hogyan zajlik pontosan egy állásinterjú? Miben menjek?
A bértárgyalásnál nagyon fontos, hogy addig próbáld meg kikerülni a fizetési igényre vonatkozó kérdést, amíg nem biztos, hogy a cég téged akar az adott pozícióra. De te ne hozd fel ezt a kérdést semmiképpen sem.
Addig a pontig, amíg nem tesznek neked ajánlatot és nem tesznek arra egyértelmű utalást, hogy téged választottak, a fizetés az átvilágítási folyamat része. Arra keresik a választ a munkáltatók, hogy mennyit akarsz keresni, hogy ez alapján is viszonyítani tudjanak a többi jelentkezőhöz.
De van néhány dolog, amire ha figyelsz, sokkal magabiztosabb leszel a bértárgyaláson és magasabb bért is ki tudsz alkudni magadnak.
* Mindenképpen nézz utána, hogy az adott iparágban és az adott pozícióban mennyi az átlagfizetés. E nélkül ne is menj el interjúra (ha érdekel, hogy hol tudsz utána nézni, akkor küldj egy e-mail-t, mert ide nem linkelhetem be az oldalt).
* Ezután írd össze, hogy milyen kiadásaid várhatóak a következő évre. Így már látni fogod, hogy mi az a minimum összeg, ami a megélhetéshez kell és mennyivel tudod feljebb tornázni, hogy te is jól járj valamint a munkáltató is.
* Kerüld az olyan kijelentéseket, hogy „minimum ennyit akarok keresni” vagy „az ideális fizetés számomra ez lenne”.
Kérdezted azt is, hogy mit szoktak kérdezni az állásinterjúkon. Mivel nincs két egyforma állásinterjú, így nem lehetsz 100 százalékosan biztos a kérdésekben. De vannak olyan kérdések, amelyeket nagy valószínűséggel feltesznek. Ezek közül van olyan, amely:
* tényszerű információkra kérdez rá (például: Dolgozott már PowerPoint-ban?)
* tényszerű kérdésekre adott válaszok mögött meghúzódó mozgatórugókra kérdez rá (Miért ezt a szakmát választotta?)
* a jelentkező értékrendjét vizsgálja (Tudna mesélni arról, hogy mire a legbüszkébb az életben?)
Nagyon fontos, hogy a válaszodban mutass be egy példát is, amely alátámasztja az adott képességet, ami a kérdés mögött van. Ehhez viszont az kell, hogy előre fel tudj készülni a kérdésekből és folyamatosan gyakorold a válaszadást, amíg természetesnek nem hat. Minél több kérdésre tudsz profin, magabiztosan válaszolni, annál gördülékenyebben fog menni az interjú.
Ha érdekel, hogy melyik az a 30 kérdés, amelyet a leggyakrabban feltesznek a munkáltatók, akkor szívesen megosztom veled e-mail-ben.
Üdvözlettel:
Kónya Ágnes
Karrier Enteriőr
Kedves karrier tanacsado!
Ennyi suletlenseget meg nem hallottam. Az allashirdetesek kb felenel kerik hogy adjak meg a fizetesi igenyt jelentkezeskor es 90%-ban rakerdeznek elso korben, meg ahol bertabla van ott is kozlik, hogy a jelentkezo mire szamithat. Sokkal jobb mint ha a 3. korbe derulne ki, hogy jelentos nezetelteres van e tekintetben. Volt hogy gazdasagi msc-vel ajanlottak nekem minimalbert, mondtam is hogy wtf? Ezert utaztam 200 km-ert?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!