Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes megírni egy...

Hogyan érdemes megírni egy motivációs levelet?

Figyelt kérdés
Miket érdemes, vagy nem érdemes leírni egy motivációs levélben?

2016. nov. 8. 13:59
 1/3 Kónya Ágnes ***** válasza:
93%

Először is a kísérőlevél drámai változáson ment keresztül az elmúlt években. Korábban az volt a szerepe, hogy bemutassa az önéletrajzot, de ma már mindkettőnek megvan a saját funkciója.


Az önéletrajz bemutatja a termék jellemzőit, míg a kísérőlevél reklámozza a terméket. Vagyis téged reklámoz.


Tehát a kísérőlevél sokkal több, mint az önéletrajz bemutatása annak ellenére, hogy a célja mindkettőnek ugyanaz. Vagyis le kell nyűgöznie az olvasót és el kell érnie, hogy behívjanak interjúra.


Ezért inkább az interjúgeneráló levél kifejezés jobban illik rá.


A kísérőlevél egy nagyszerű eszköz arra, hogy megérintsd a döntéshozó félelmeit, reményeit és kitűnj a tömegből.

Ennek érdekében a levél készítésekor érdemes az alábbiakra figyelned:


* Mondd el, hogy miért érdeklődsz az adott cég iránt – de ne feledd, itt nem te vagy a középpontban, hanem a munkáltató.


* Rövid, tömör és jól tagolt legyen (120-150 szónál ne legyen több) – így alá tudod támasztani a kommunikációs képességedet, ugyanis a rövid és tömör kommunikáció alapkövetelmény a 21. századi munkahelyen.


* Mutasd be, hogy milyen teljesítményt nyújtottál eddig és milyen eredményeket értél el, de úgy, hogy az a munkáltató problémájára nyújtson megoldást.


* Ne felejtsd el az állításaidat alátámasztani példákkal. Ha lehet, akkor az eredményeidet számokban is fejezd ki (%, Ft…).


* Ha egy meghirdetett állásra pályázol, akkor az állásajánlatban szereplő kifejezéseket és szavakat nyugodtan használd fel.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2016. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat kedves Ágnes, de lenne egy kérdésem (illetve több is):

Mi van akkor, hogyha olyan tulajdonságot (szakmai, vagy személyi tulajdonságokat) állítok magamról, ami nem teljesen felel meg a valóságnak?

Mert hát sokszor azt tapasztalom, hogy magasabbak az elvárások annál, hogy minden feltételnek meg tudjak felelni.


És mi van abban az esetben, hogyha a leendő munkáltató olvasva a motivációs levelet, rájön, hogy azon nagyon tükröződik a megfelelni vágyás:

Nem tudni hol kezdődik az ember valódi jelleme és hol végződik a marketingmáz.

2016. dec. 7. 16:51
 3/3 Kónya Ágnes ***** válasza:

Először is nem javaslom, hogy a motivációs levélben vagy az önéletrajzban olyat említs meg, ami nem felel meg a valóságnak. Előbb-utóbb kiderül és a füllentés az állás elvesztésével járhat. Olyan állásokra érdemes jelentkezni, ahol legalább a feltételek 70 %-ának megfelelsz.


Ha a kísérőlevélben (és persze a többi pályázáshoz szükséges anyagodban) azokra az eredményeidre, képességeidre térsz ki, amelyet a munkáltató is keres, és ezt úgy fogalmazod meg, hogy abból süt a profizmus, akkor nem azt fogja érezni, hogy túlzottan meg akarsz neki felelni. Ennek pont az ellenkezője várható, mert felcsillan a szeme és örülni fog, hogy végre valaki alkalmas jelentkezett a pozícióra. Ha te nem mutatod meg neki, hogy mire vagy képes, akkor honnan tudja meg?


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2016. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!