Magyarországon tényleg ennyire nincs szükség
természettudományi végzettségre, csak gazdasági,
informatika meg mérnökire?
Így van, itt a kérdésem, olvasgasd, hogy miért van így:
http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..
Nem akarja az állam, hogy piacképes szakmát tanuljanak a fiatalok és jó munkahelyük legyen, jó fizetéssel. Mert akkor nem lenne akit kihasználhatnak, dolgoztathatnak éhbérért, aki a profitot hozná a cégeknek, aki elvégezné a szar munkát. Vagyis lenne, de lényegesen kevesebb. Most is vadászni kell a betanított munkásokra már, szerinted mi lenne, ha be lehetne jutni 360 pontokkal közgazdásznak a Corvinusra vagy BGF-re? Na gondolhatod...épp ezért terelik természettudósnak az embereket. BSc semmit nem ér belőle, az ilyenek mehetnek egyből a diplomaosztó után a gyártósor mellé. Még az MSc sem kecsegtet sok reménnyel, egy közgázos BSc fényévekkel veri. Többségük szintén mehet a gyárakba. Akik meg igazán kellenek az államnak, a nehézsúlyú természettudósok, PhD-val, doktorival, azokat úgyis kitermelik minden évben, azt a néhány, 10-20 embert maximum.
2016. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
A világ minden részén ezen szakok, szakmák a piacképesek. Informatika területre főleg igaz, legalább 20-25 évig még hiányszakma lesz, annyira nincs MINŐSÉGI szakember. Kókler van, de azok nem kellenek.
2016. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 A kérdező kommentje:
Első. Esetleg egy elfogult közgazdásszal van dolgunk?
4/13 A kérdező kommentje:
Szerinted a genetika, rákkutatás, biotechnológia nem fontosak? Inkább fogalmazz úgy, hogy kevés a támogatás.
5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a mérnök szakokat tisztelem nagyon. A jövő egyik fő szakterülete lesz a robotika, csak még nincs rendesen kiforrva. Kutatókra mindig is szükség lesz, még akkor is,ha nem nyer mindenki Nobel-díjat. Mikrolépések is számítanak...
Azért arról szó sincs, hogy mondjuk egy fizikus MSc-t végzett ne találna jól fizető munkát, csak nem feltétlenül fizikával fog foglalkozni, hanem mondjuk kockázatelemzéssel, amihez lehet, hogy végzéskor még nem ért, de neki sokkal mélyebb matematikai alapjai vannak hozzá, mint egy pénzügy MSc-t végzettnek.
2016. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsóval teljesen egyetértek.
8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként kedves első. A ponthatárok nem egy jó példa,mivel sok bölcsészszakra 400 felett lehet csak bejutni. Szerinted egy média szak az fontosabb,mint egy vegyészeti?
9/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a biológia bsc pl. a belépő az msc-be. Asszisztensként el lehet helyezkedni igaz,hogy nagyon alacsony bérért, de azon a területen belül maradva már más msc-t tanulni. Aki kutatónak megy az nem pénzért csinálja. Akinek nincsenek nagy igényei pénz terén, mint nekem azt hiszem ez túlélhető.
Nem tudom észrevettétek-e, hogy a ponthatárok csak a jelentkezők számától és pontjaitól függ. Semmi állami ráhatás nincs. Egyébként, üdv a versenyszférában. Nem az állam dolga nektek munkát adni. Nekik annyi lenne a feladatuk, hogy megfelelő környezetet biztosítsanak a munkáltatónak és a munkavállalóknak egyaránt.
2016. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: