Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi esélyem...

Szerintetek mennyi esélyem lesz most állást találni? 2010-környékén tényleg ennyire rosszak voltak a lehetőségek, vagy csak én voltam béna?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy belecsúsztam egy évekig tartó állástalan, illetve alig dolgozó státuszba. Még a 2010-es évek után. Igyekeztem munkát találni kb. 800 helyre jelentkeztem már 1,5 év alatt. Aztán mivel felvett apukám lett munkám és egy ideig még kerestem, de aztán már nagyon ritkán mert feladtam. De az hogy ő felvett, nem volt egy normális lehetőség, mert csak 1 hónapból 1 hetet tudtam ott dolgozni 40 ezer Ft ért. Közben már az elejétől kezdve erdei iskoláztatta, gyerekeket évekig. kb 1,5 éve még szórólapkihordás is hozzájött a munkához, helyettesítésként. Depressziós is lettem a félig munkanélküliség és ilyen dolgoktól. Jártam pszichológushoz és újult erővel áltam a munkakereséshez. Elég hamar találtam az otthonomtól távol egy szakmámba, diplomás pozícióba illő közmunkás állást, ingyen szállással. Ezt el is vállaltam és nagyon is élveztem. Most jár le. Most ha hazamegyek apum megint fel tud ugyanúgy venni, de csak fél évig tud foglalkoztatni. Van egy másik hely, ami ad alklmi munkát minden hónapban szintén a szakmámban. Egy fél évig ezt szeretném csinálni, aztán újra gondolkozni kell. Mellette fogok önkénteskedni, amiből remélem, hogy később lehet muknka, vagy elindíthat abba, hogy vállalkozó legyek. De ha mégsem bármi jó? Szerintetek mennyi az esélyem, hogy nem csúszok vissza megint?
2016. okt. 26. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Elég hamar találtam az otthonomtól távol egy szakmámba, diplomás pozícióba illő közmunkás állást, ingyen szállással"


KAMU

2016. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem kamu
2016. okt. 26. 19:00
 3/11 A kérdező kommentje:
ha gondolod privátba leírom, hogy hol dolgozom, és hogy jött össze az ingyen szállás stb. Jó hogy ilyen könnyen kamunak tudtok egy kérdést kikiáltani.
2016. okt. 26. 19:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, írd le!
2016. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád?
2016. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi diplomád és hol keresel? Költözz fel Bpre vagy költözz külföldre. Minek szívatod magad otthon éhbérért?
2016. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És akkor pl. az megoldás, hogy minden nehezen boldoguló, keveset kereső ember Pestre költözik. Elbírna Budapest még plussz 1 millió embert.
2016. okt. 28. 07:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Te egy ember vagy, nem egymillió, a saját boldogulásoddal törődj most elsősorban. Ha Pest majd nem bírja el a megnövekedett lakosságszámot, azt úgyis észre fogod venni, ahogyan a döntéshozók is és remélhetőleg végre tesznek valamit érdemben is.
2016. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Már az albérletárakból észre lehet venni.
2016. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De mi van, ha én így kevés fizetésből tudok boldogulni, és így jól érzem magam. Pl. a közfoglalkoztatott állást imádtam és ki is jöttem belőle az ingyen lakhatás miatt. Miért költöznék Pestre, ahol esetleg nem szeretném a munkám, a várost ahol élek, és a szabadidőmet se tudnám úgy eltölteni ahogy én szeretem. Pl. most egy fél évig még biztos biztosított lesz a munkám, és utáni is van azért tervem, csak nem biztos, hogy összejön. És most munkaként szeretném kipróbálni a nyúl, meg fácánhajtást, mellé a többi munkámnak. Ilyeneket Pesten hol találok. Ráadásul itt Békés-megyében alakítottam ki már kapcsolatokat. Most is épp hívtak, hogy az iskolarádióban segítsek a környezetvédelmes műsorban. Meg itt pl. volt már fotókiállításom is. Budapesten ezek biztos nem sikerültek volna. Igaz egy fél évre elköltöztem, de azért a munkáért, mait szeretek és olyan helyre, amit szeretek. Azért vidéken is van élet, meg vannak munkák is. Én inkább maradok kiskeresetű itt. Úgyse vágyok nagy dolgokra, pl. kocsit nem is akarok, nem akarok tengerparti nyaralásokat, meg sokminden nem hiányzik.
2016. okt. 30. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!