Miért mondják a közgázra, hogy büfé (mérnökök, vagy bme-sek) miközben onnan kerülnek ki a legtöbb milliárdosok (link). Irigyek?
Üzlet: 12%
közgazdaságtan: 8%
Pénzügy: 8%
Ez 28% több mint az összes mérnöki szak együttvéve.
19:13
érdekesen értelmezed a számokat
-az csupán az 1/3-a
-tehát ha úgy vesszük, diplomásként sokkal nagyobb esélye van valakinek gazdagnak lenni
-papíron Zuckerbergnek meg Bill Gatesnek sincs diplomája, mert nem fejezték be, de azért mégis a Harvardra jártak
"GAZDAG nem az iskolától leszel"
Ez hülyeség, sokkal nagyobb eséllyel leszel gazdag jó végzettségekkel. Nyilván nem alanyi jogon fog járni a gazdagság a mérnök-informatikus diplomádhoz, neked is tenni kell érte, de azért kicsit könnyebb lesz elérni mint 8 általánossal. Nyilván azzal sem lehetetlen, ahogy például a Zara tulajdonosának a példája mutatja. De összességében a gazdagok többsége diplomás.
Magyarországon alkalmazottként elég nehéz gazdagnak lenni. A diplomások átlagbére is kb. 300.000 bruttó. A felsővezetőknek több, de ez nagyon kicsi százalék. Elég sok ismerősöm van diplomás körökből, van aki 100.000-et kap kézhez. Ne az itteni hozzászólókat vegyétek alapul, mert az nem reprezentatív. Szerintem a legtöbb kamu.
Itt csak az lehet gazdag, akinek saját vállalkozása van. Leginkább a rendszerváltás után lehetett jó üzletet csinálni olcsón. Ma már inkább csak öröklik a fiatalok a menő vállalkozást, amit vagy tudnak folytatni, vagy nem.
Tehát nem a diplomától függ.
Amúgy a közgáznak azért van ilyen híre, mert nem olyan nehéz elvégezni.
Nekem van egy bölcsész diplomám, meg levelezőn elvégeztem a BGF-en a közgázt a külgazdaság szakon. A bölcsészeknek is olyan a hírük, hogy büfé szak, bár a BGF-et azért nem szokták fikázni. Ha hiszed, ha nem, a bölcsész volt a nehezebb. Igaz, hogy a legtöbb óra potya volt, de olyan szigorlatok voltak, hogy nem láttad a végét. Egyszerűen nem lehetett felkészülni rájuk, vagy mázlid volt, vagy nem. A közgázon volt egy-két húzósabb tantárgy pl. statisztika. De a legtöbből néhány nap alatt simán fel lehetett készülni. A szigorlaton meg volt 30 tétel, volt hozzá tankönyv, arra is max. 1 hét volt felkészülni.
A mérnöki kart nem ismerem, de nekem elég kínainak tűnik, amit tanulnak, szóval én biztos vagyok benne, hogy jóval nehezebb.
Mert a közgázt könnyebb elvégezni, a BME nagyon kemény.
De ennek semmi köze a későbbi keresethez.
A Közgáz és a BME között mindig volt egy ilyen viccesen lenézős viszony, de szerintem a BME-sek nem gondolják komolyan, hogy büfészak lenne, se fordítva.
Corvinusos mondás: "A BME-n csak egy dolog jobb: A kilátás az ablakból"
Nem hinném, hogy irigységből.
A Corvinuszt sokkal könnyebb elvégezni mint a BME-t, így a BME hallgatól felháborodása (hogy milyen elenyésző teljesítményért kapnak egyesek diplomát) valahol jogos, így ragasztották rá a büfészak címkét..
Ha megnézed, a világban sehol, de magyarországon főképp nem korrelál a megszerzett szakmai tudás azzal, hogy kiből lesz milliárdos, kiből nem. Elég csak a politikusainkra nézni, többségük nem egy atomfizikus, viszont baromi kó kapcsolataik vannak (értsd, sok más gazdag embert ismernek).
Az hogy hol van jó fizetés, valóban nem a véletlen műve, sokkal inkább attól függ, hogy kinek mit, mennyiért tudsz eladni, venni stb. Bár a mérnökök tipikusan okosabbak mint egy közgázos, azért az látható, hogy kereskedésben a mérnökök többsége egyáltalán nem jó.
Azért van több pénz a gazdaságban és kevesebb a kutatás-fejlesztésben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!