Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozóként érzékeled,...

Programozóként érzékeled, hogy munkaerő hiány van ezen a téren?

Figyelt kérdés

Pl. hamar el tudsz helyezkedni és jól keresel? Állandóan bombáznak ajánlatokkal?

Vagy ez csak legenda, hogy mekkora nagy a hiány?


2016. szept. 6. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ajánlat de, de a legtöbbjük szar. Értsél mindenhez és ne kérj többet nettó 200-nál seniorként. Mikor keresnek, akkor nagyon sürgős mert kell az ember, amikor megvan az interjú, akkor hónapokig tökölnek, hogy kit válasszanak.
2016. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Semmi legenda, naponta hívnak fel. Elhelyezkedni kb azonnal lehet, ha tudsz valami OOP módszertant, meg van bármi értelmes munkád pl. egy szakdolgozat, nettó 250-260 a minimum fizetés már. 1év után a bruttó 500 valóság.
2016. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Érzem, érezzük a cégnél is. Nettó 400k alatt már nem hívnak, de még így is simán beesik heti 3. És midlevel, senior alja környékné még sokkal nagyobb a kereslet, mint a architect szinteken.
2016. szept. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Egyik ismerösőm tavaly tette fel az önéletrajzát 30 helyről hívták 1 hónap alatt végig ment, és ahol megadták neki a kért fizetést, a céges autót, laptop, telefon stb., és ahol nagyon megfelelő volt a környezet oda ment.
2016. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Érezni, Progis ismerősömet naponta bombázzák ilyen ajánlatokkal, míg engem (humán diplomásként) soha.
2016. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Akárhányszor olvasom ezeket a bazisokprogramozó' hiányzik cikkeket mindig felröhögök kínomban (most már). Pesti állapotokról csak ismerősök által van valami fogalmam, én a vidéki helyzetről tudok nyilatkozni: vicc az egész, de az ilyen fapadosabb fajtából. Több mint egy éve próbálnék váltani, és keresni egy épkézláb helyet, valamikor intenzívebben, valamikor nem (mikor éppen a tö*öm kilesz az egésszel egy időre, olyankor jobb kicsit szüntet tartani, mert olyankor legszívesebben megfojtanám a fejvadászokat, hr-eseket). Az egyik legirritálóbb az volt, amikor egy multihoz elmentem, ott megköröztettek szépen egymilliószor, kétszer személyesen is befáradtam teszteket töltögetni, pofázgatni ilyen másfél órákat, majd nagy sokára megkaptam az infót, hogy siker, és, hogy küldenek ajánlatot. Aztán erre két hét várakoztatás után emailben jött az, hogy sajnáljuk de nem nyert. Ja, és nem mellesleg az egész húzódott kb. 5 hónapig. Olyan k**aszott mérges voltam a végén, hogy iszonyat. Ezen kívül ilyenek voltak/vannak: beadom, megkeresnek, interjú, teszt, mikor tudnék kezdeni, blabla, aztán hatásszünet akár hónapokig, aztán megint megkeresnek, hogy aktuális-e még, de igazából még mindig nem tudnak felvenni, mert mittomén' a csillagok állása nem megfelelő éppen, vagy a kókányos rókaláb tudja. És nem egy, nem kettő ilyen van. Van olyan hirdetés is (a kevésből), ami már minimum 1,5 éve hirdetve van (nem viccelek). Még csak nem is lehet mondani, hogy valami óriási fizetést kérnék, sőt! Néhányszor kb. annyit adtam meg igénynek kínomban, ami kb. a junior szint Pesten, de itt kb. ez a határ. Mindezt bőven nem kezdőként, angollal.

Szóval, amikor meglátom az ötezredik elképesztődehuszonkétmillióinformatikushiányzik cikket, akkor kinyílik a bicska a zsebemben. :D

2016. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy vízum nélkül és átléphető a főváros határa? :)

Ha ennyire nincs állás vidéken (vagy legalábbis a te vidékeden biztosan), akkor vagy bejársz máshova, vagy elköltözöl máshova. A lehetőség mindenki számára adott, csak ezek szerint téged jobban ott tart valami. Érthető, csak akkor fura a panaszkodás, te választottad.

2016. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!