Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vagyok, most...

Pályakezdő vagyok, most kezdek dolgozni. Milyen adminisztrációs teendőim vannak?

Figyelt kérdés
Adókártyám az van, mi kell még? Pl van olyan h. munkavállalói engedély vagy kiskönyv ha jól tudom. Olyan kell nekem? Vagy az kinek kell? Kell valamilyen hivatalban valamit intéznem?
2008. okt. 1. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A TB kiskönyv az amibe a munkaviszonyaidat bejegyzik az életed során majd, de ezt nem Neked kell intézned, az első munkahelyed állítja majd ki. A legfontosabb, hogy van adószámod, és hogy ha munkába lépsz magánnyugdíjpénztárat is kell majd választanod (pályakezdőknek kötelező).
2008. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha suli után ez az első munkahelyed, akkor igényelhetsz az apeh-nál start-kártyát, ami járulékkedvezményekre jogosítja a munkáltatódat, de a szerződés aláírása előtt kell kiváltani, ha kéri a munkáltató. Illetve valamelyik magánnyugdíjpénztárba be kell lépned.

Az alkalmi munkavállalói kiskönyv nevében is benne van, hogy alkalmi munka esetén kell, tehát ha munkaszerződésed lesz akkor nem igen kell ilyesmi.

Egyébként minden elmond a munkaadód, azaz biztos kell menni orvosi vizsgálatra és ilyen-olyan nyilatkozatokat kitölteni, de ha kérdezel tuti minden elmond a munkaügyis.

2008. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!