Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így kirúghatnak a prohuman...

Így kirúghatnak a prohuman munkaközvetítő által?

Figyelt kérdés
munkát kerestem, ezért bementem közvetítő irodába. dolgoztam már soron, és annyi kikötésem volt, hogy szinte bármit elvállalok, csak ne sori munka legyen. a prohumannal mondták, hogy ez nem olyan hely, mint az előző, mindenki egy folyamatot csinál, nem kell állandóan rohanni a szalag után. hát elég rossz melót kaptam, mit ne mondjak. lány létemre 20-30 kilós ládákat kell emelgetnem, retkes vagyok, mert a szerelő kesztyű átázik, és ugyanúgy hajtani kell a soron. hétvégén megbetegedtem, vasárnap este bementem túlórázni, senkit nem érdekelt, hogy betegen mentem be, aztán be is lázasodtam. hétfőn már az ágyból kikelni sem bírtam, egyre rosszabbul vagyok, ezért nem mentem tegnap este dolgozni. azt mondták telefonáljak be a portára, ezt meg is tettem, elmondtam hogy xy a csoport vezetőm, beteg vagyok, nem megyek ma. munkatársammal is megüzentem, hogy nem megyek, a csoport vezető főnököm azt mondta nincs semmi gond. orvosi igazolást 10-éig kell leadni. erre ma kaptam a telefont a prohumantól, hogy igazolatlan hiányzás miatt kirúgtak... mondtam nekik, hogy én szóltam, hogy nem tudok bemenni, azt mondták a területi igazgatót, a műszak vezetőt és a csoport vezetőmet is értesítenem kellett volna. azt se tudom kik ezek, csak a csoport vezetőt ismerem, de az ő számát sem tudom. még próba időn voltam, ez igaz, de itt jönnek mennek az emberek és én legalább tényleg eredményesen és jól dolgoztam, és egyszer nem megyek be és kirúgnak? most ez mi?
2016. aug. 23. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos,

1) A munkáltatói jogokat gyakorlót elég lett volna értesíteni; magánál a cégnél ahol dolgozol ott egy személyt, illetve illemből a munkaközvetítőt.

2) Próbaidős vagy. Ez alatt, akármi miatt kirúghatnak. Akár amiatt mert valakinek nem tetszett a fizurád. Ez van sajnos.

2016. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!