Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek utasszállító pilóta a...

Lehetek utasszállító pilóta a Emirates Légitársaságnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindig is érdekeltek a nagy gépek: óceánjáró, tank stb. De legjobban a repülőgép.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha itthon elvégzek egy pilótaképzést, akkor kijuthatok az Emirátusokba, vagy esetleg több éves tapasztalat is szükséges.

Olvastam valahol, hogy pilótahiányban szenvednek.

Kiből lesz jó pilóta? Milyen tantárgy/nyelv kell hozzá?

Ha valakinek van a témával kapcsolatban hozzáfűzni valója azt is várom. :)



#pilóta #nyelv #állás #munka #Dubai #kijutás #Emirates #utasszállítógép #flyemirates
2016. aug. 16. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden le van irva. Nullarol kezdve szerintem legalabb 15-18 ev hogy egyaltalan elkezdhess gondolkozni rajta.

2016. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos eloszor is tudni kell, hogy a pilotakepzes szornyen draga es Magyarorszagon meg a legjobbak kozul is csak a legjobbakbol valhat "felholovag" :( a tantargyak kozul foleg a fizikara erdemes ragyurni es termeszetesen az angolra, az nagyon fontos.

Itthon a Nyiregyhazi Foiskola kepez hivatasos pilotakat, a pontos menetet nem tudom, de azt igen, hogy az utasszallitos kepzest rengeteg mas elozi meg, elotte permetezogepen repulsz, meg utasokat sem szallithatsz, ha megvan egy adott oraszamod, akkor lephetsz tovabb, vegul tipusvizsga. Frissen vegzett pilotakent inkabb a fapadosoknal van eselyed, ok mindig keresnek uj munkaerot, mert a tapasztaltabbak kozul a magasabb fizetes remenyeben sokan atmennek mas legitarsasaghoz. Neked is igy van a legtobb eselyed bekerulni az Emirateshez, ha elotte lehuzol par evet es par ezer repult orat a Wizzairnel/Ryanairnel stb-nel.

2016. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En most kezdtem a pilota tanulmanyaimat, leirom amit idaig tudok.

Pilota iskola es iskola kozott hatalmas kulonbsegek vannak.

A maganiskolak, amilyet peldaul Budaorson is talalsz, megtanitjak a minimalisat, ami ahhoz kell, hogy legyen pilota engedelyed, es ez azt nyujtja, hogy vezethetsz kis egymotoros magangepeket es szallithatsz max x ismerost/baratot, de fizetest ezert nem szedhetsz be es este nem repulhetsz.

Aztan jon a kovetkezo lepcso, amikor mar este is repulhetsz (muszeres kepzes), aztan tovabb viheted 2 motoros, vizi, stb gepek, es a jet csak ezutan jon es tovabb a kereskedelmi kepzes. Kereskedelmi kepzes kell ahhoz, hogy embereket szallithass es ezert fizetest kapj.


Idaig eljutni gusztustalanul sok repulesi orat es eszmeletlen mennyisegu PENZT igenyel, amennyiben magad probalod finanszirozni a kepzest.


A masik fajta iskola, amilyet az elozo kommentelo is irt, ami tobb eves tanitas, mint egy egyetemen, szinten mindenre megtanit csak sokkal reszletesebben. Kivesezitek az aerodinamikat elolrol hatulrol, olyan dolgokat is fogsz tudni amit en nem, de ettol nem biztos hogy jobb pilota leszel. Viszont sok munkahely elonyben reszesiti ezen iskola vegzettjeit a "sima" magankepzeshez kepest. Tovabba szerintem ez eletkorhoz kotott. En kozelebb vagyok a 40hez, eleg furan nezne ki ha beulnek egy iskolapadba napi 8 oraban, plusz mibol elek? Erted?


Kulfoldon szerintem a hadsereg is vallal pilota kepzest, de errol nincs elsokezbol infom.


Ami a kereskedelmi pilotakat illeti. Hierarchiaban dolgoznak es mindenkinek meg kell maszni a rangletrat, repult orak es eletkortol fuggetlenul. Vagyis lehettel te a Malev egyik fokapitanya, ha teged atvett pl. a Lufthansa, akkor naluk ujra csak masodpilotakent kezdesz dolgozni, ami egy repulni imado embernek nem jelent gondot, de aki ebbol el es a csaladjat ebbol probalja eltartani annak mar igen, ugyanis a rangokkal jonnek a fizetesemelesek es a bonuszok.


A repules hivatalos nyelve az angol. Ugye nem kell hangsulyoznom mennyire fontos, hogy jol beszeld a nyelvet. Ha tudsz kiejtestanarhoz is jarj. Hallottam kinai pilotakat nagy boszme 747-eket kezelni es a radioban alig ertetted egy szavat. Kb. kihallottad amikor szamokat mondott, de azon kivul mast az iszonyat akcentus miatt nem igen.

2016. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2017. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!