Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy reagálnátok, ha egy...

Hogy reagálnátok, ha egy nálatok sokkal tapasztalatlanabb kollégát biznak meg egy fontos munkával?

Figyelt kérdés
18éves korom óta dolgozom ugyanannál a szállitmányozó cégnél, és most 35vagyok. Tehát 17éve vagyok náluk és szerelőként kezdtem négy évig. Majd 22évesen lehetőséget kaptam sofőrként, és 13 éve sofőrként dolgozom náluk. Tavaly felvettek egy fiatal erdélyi srácot friss jogsival, és ő is ugyanúgy szerelőként dolgozott eddig. A cég most szerződést kötött egy román vállalattal, és kb 3évig lenne rendszeres fuvarunk romániába. Úgy érzem, hogy kicsesztek velem, mert ez a zöldfülü gyerek kapta meg az autómat, énmgem meg visszaállitottak szerelőnek. 17éve náluk melózok, sose volt balesetem, mindig tisztességesen végeztem a munkám

2016. aug. 13. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne vedd személyes sértésnek, őt valószínűleg ezért küldik Romániába, mert beszéli a nyelvüket (erdélyi magyarok általában folyékonyan beszélnek románul).
2016. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ja, na meg be kell csókolni bármilyen áron a külföldinek, tipikus magyar szokás . Hogy reagálnék (?), zokon venném, de sokra nem mész vele . Veszítettél valamit, pénzt, több pénzt vagy valami mást (?) ha nem akkor lesz @rnám .
2016. aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem beszélsz románul... De a főnökkel kell megbeszélned ezt (bár van amit?)
2016. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem jár plusz pénzzel, akkor semmit. Ha azzal jár, akkor simán rákérdeznék, hogy miért is ő kapta..
2016. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, tudsz te is románul folyékonyan?
2016. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem, nemtudok románul. De én többet vezettem hátramenetben mint ez a gyerek előre. kb felannyit fogok szerelőként keresni, mintha sofőr lennék
2016. aug. 13. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És hogy gondoltad megértetni magad akkor Romániában?
2016. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A döntés tiszta, azért, mert ő tud románul te meg nem. Ami nagy előny, ha a szőröstalpúakhoz kell menni, mert ők nem beszélnek semmilyen emberi nyelven...


Amúgy sofőrként mit izgulsz? Lasszóval fogják a sofőröket szinte az összes fuvarozó vállalatnál. Köszönj el tőlük és sétálj át egy bármilyen fuvarozó céghez.

2016. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egy átlagos itteni 22-éves tudásából kiindulva, megtanulhattad volna 1 hónap alatt, annyi különbséggel hogy ő tudja Mihály Emineszkú életét fejből stb. Nem tanulunk mi nyelvet, irodalmat magoljuk, azzal megyünk át érettségin is.

Ha kis ambiciód van, egy okostelefonos szótárral és egy kis alaptudással bármit eltudsz mondani.


Nagyon kicseszett veled a főnököd, és pofa kell ahhoz hogy 17 év tapasztalattal félre tegyen egy újonc miatt. Én nem hagynám szó nélkül!

2016. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak jó az ötlete:

elköszönsz, mész olyan fuvarozóhoz ahol nem kell román, max. angol vagy német, vagy tán az se


indoklás: kevesebbet kapsz mint korábban, többit oldják meg

2016. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!