Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy hipermarketben mi a...

Egy hipermarketben mi a különbség az osztályvezető és a műszakvezető feladatköre között?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem egy hipermárketen belül is van több részleg, azokért külön-külön felelősek az osztályvezetők. Én arra gondolnék, hogy a műszakvezető pedig az osztályvezetők felettese, csak szerintem egy hipermárketben nem műszakvezető a megnevezése, hanem valami más, szebben hangzó.


Az osztályvezetők az adott területen dolgozó alkalmazottak felettese, közvetít a dolgozók és a műszakvezető között. Ő adja közvetlenül az utasításokat és ő végzi a részlegéhez tartozó papírmunkát.


Úgy gondolom, hogy a műszakvezető pedig az osztályvezetőknek adja közvetlenül az utasításokat. Közvetít az osztályvezetők és a nála is magasabb beosztásban lévő vezetők között, pl. az igazgatóra gondolok itt. Összegzi a különbözö részlegekhez kapcsolódó kimutatásokat, jelentéseket. Ő hoz döntéseket az osztályvezetőkkel és a dolgozókkal kapcsolatban. Személyi kérdésekben tehát szerintem ő dönt, nem pedig egy igazgató, aki lehet hogy egyéb tárgyalásokat, fejlesztéseket, bővítéseket intéz.


De egyébként fogalmam nincs, csak én erre tippelnék.

2010. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Álláshirdetés miatt kérdeztem, osztályvezetőt és műszakvezetőt keresnek hipermarketbe. Én úgy tudom, az osztályvezető a felettese a műszakvezetőnek, de azért köszönöm szépen a válaszod, mivel az elméleted tagjait felcseréve nagyjából körvonalazódott bennem, hogy kb. milyen felelősség többlettel járhat a magasabb munkakör. Tényleg köszönöm még egyszer, már a találgatás is nagy segítség volt! :)
2010. ápr. 22. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!