Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után mennyi idő,...

Jocika147 kérdése:

Felmondás után mennyi idő, amíg elutalják a fizetésem?

Figyelt kérdés
Közmunkán vagyok, és az a pár nap ami bent van nekem ebben a honapban, amit ledolgoztam, arra nagyon szükségem lenne ha holnap felmondok , egy másik munkahely miatt. Ez érdekelne engem , hogy az a felmondási ideig ledolgozott napokat mikor fizetik ki? Utalással történik a dolog minden hónapban. Valahol halottam, hogy a munkáltató 24 órán belül köteles utalni. Ez igaz? Vagy ha nem, akkor menyi idő?
2016. aug. 10. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Több helyen is öt munkanapot írnak, pl.:

[link]

2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 5 napról tudok.
2016. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ők nem fizetik ki csak majd fizetéskor . ilyet lehet?
2016. aug. 17. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehetni mindent lehet.

Munka törvénykönyve:

"A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait ..."


Mi van ha mégsem fizeti ki időre?

Mondjuk kamatot kérhetsz rá? Mennyi lenne a kamat? 20-30 forint?

Mire bármilyen jogi procedúra elkezdődne, már ki is fizették.

Szóval leginkább semmi.

2016. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyépként is szemétség folyik itt ezen a munkahelyen. A kis rózsaszin kiskönyvet amin az eddigi a munkaviszonyaim vannak , hogy mikor-hol-és meddig dolgoztam, amit be kell adni a munkáltatónak ugye. Nos azt is elrakták valahova és nincsen meg, de a legjobb az egészbe h rajtam keresik, mondván, merre raktam el? Mondtam is nekik hogy én ugyan hova raktam vlna mikor azt minden munkahelyre be kell adni.. Igy hogy ezt is elrakták, gondolom majd nekem kellesz ujat csináltatni meg utána járni, csak nem tudom hogy, hogyan lehet egyáltalán, meg az ujat ki fogja nekem kitölteni nekem , mikor volt benne több munkahely is..

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. aug. 18. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!