Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudom kiszámolni a...

Hogyan tudom kiszámolni a fizetésem? Előfordult párszor, hogy elszámolták és a kollégáim vették észre.

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Bérkalkulátor oldalakon.
2016. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Sok mindentől függ.


Első sorban a szerződésed szerinti alapbért kell megnézni.


Ha sima irodai dolgozó vagy, fix munkarenddel, akkor az alapbért kell kapnod. (Természetesen az adókat és a járulékokat levonva.)


Bonyolítja a dolgot, hogy ha több műszakban dolgozol, vagy túlórázol, és jogosult vagy pótlékokra is. Megcsavarja a dolgot, ha több hónapos munkaidőkeret van, mert akkor a túlórákat csak a munkaidőkeret végén számolják el. Nyilván ezt már csak te tudod rendesen kiszámolni.


Lehetnek még egyedibb esetek is, pl. teljesítménybér. De ezt már végképp neked kell tudod.


A munkahelyedtől egyébként nem csak fizetést, hanem bérjegyzéket is kell kapnod, amin ezek részletesen fel vannak tüntetve. Ha van eltérés, akkor ennek a segítségével azért könnyebb észrevenni, mint egy összeget nézegetve.

2016. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Senki nem számolja magának??
2016. júl. 8. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:
A kettes leírt mindent...
2016. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valami támpontot azétr adhatnál, kérdező. mikor felvettek a céghez, bérkalkulátorba beírtam a bruttót, kidobta, hogy mennyi a nettó, és azóta is minden hónapban annyit kapok, tehát nem, nem szoktam számolgatni. Műszakokban dolgozol, talán munkaidőkeretben, vagy egyéb speciális? A kettes válaszoló ténlyeg leírt mindent, nem tudunk segíteni, ha nem írsz konkrétumot.
2016. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy fix bérben vagy e vagy órabér.


Ha fix bér akkor: Én fix 300 ezer bruttóban vagyok. Erre nem jön semmilyen pótlék, semmi más. Úgy kapom meg a nettót, hogy 300000*0.67=201 ezer ft.

Ez ennyire egyszerű.


Ha órabéres vagy akkor más a helyzet.

Meg van adva, hogy az órabéred mondjuk bruttó 850 ft. Dolgoztál az adott hónapban 180 órát.

180*865=155.700 ez lesz a bruttód

tegyük fel, hogy a ledolgozott órák fele éjszakás volt folyamatos műszak miatt, úgyhogy jön rá éjszakás pótlék 90 órára. 865*0.30=259 (Azért 0.30-al szorzunk, mert 30% az éjszakás pótlék) Tehát egy órára 259 ft jár, neked van 90 óra, azaz 90*259=23.310

Összeadod a sima órabéres bért meg a pótlékot: 155.700+23.310= 179.010 ft bruttó

Megint csak a szokásos szorzás: 179.010*0.67=119.936 ft a nettó bér.



így kell számolni

más kérdés a többi: van e teljesítménpótlék a munkahelyen, van e túlóra, van e délutános pótlék, van e hétvégi pótlék, van e családi adókedvezemény, betegség utáni adókedvezmény stb...

Szóval kb mindenkinek máshogy kell számolni.

2016. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, akkor még nem láttam, hogy érkezett válasz.

Órabéres vagyok 654Ft. Néha szombaton van túlóra, az duplán számít.

2016. júl. 15. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:

A megadott tényezők közül a "néha" a kedvencem.


Kérdező, ha adsz egy munkaszerződést, és adsz egy jelenléti ívet, akkor kiszámoljuk neked, de anélkül igen nehéz.

2016. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!