Új Kft-nél a benne dolgozó alapítók miből élnek, ha mondjuk 1-2 év mire az üzlet beindul és jövedelmezni kezd?
"És hogy van ha mondjuk három jóbarát alapít egy céget mindegyik egymilliót beleadva, majd egyik hatékonyan dolgozik és utánanéz dolgoknak a szabadidejében is, a második gyengébben dolgozik, harmadik meg méggyengébben, akkor a társasági szerződés miatt a link meg a szorgalmas mindketten 33%-ot kapnak a profitból?"
Kozgyulesen dontenek a haszon felosztasarol, mindenki hozzajarulasa aranyaban szavazhat. Ha a masik ketto nem ismeri el a harmadik erdemeit, az elobb-utobb kilep a cegbol, alapit sajatot, az eredeti ceg meg csodbemegy.
"És hogy van ha mondjuk három jóbarát alapít egy céget "
Közös lónak túrós a háta...
Atya gatya... tekintsünk el a Kft-től, beszéljünk csal vállalkozásról. A hagyományos vállalkozási formáknál (sőt, mindegyiknél) azzal kell számolni, hogy a működés első 1-2 éve, vagy még több is, simán veszteséges lesz.
Nem úgy alapítunk vállalkozást, hogy szükséges a működés megkezdéséhez 50 millió forintnyi felszerelés, nekünk van 51, akkor uccu neki. Szépen kell készíteni vállalkozási tervet, megsaccoljuk, hogy mennyi bevételünk lesz, milyen kiadásaink, hogyan emelkednek a bevételeink a jövőben, mekkora tartalékokra lesz szükségünk és utána állunk csak neki Kft-ket alapítgatni.
" akkor mitől lesz a bolt 1 év vagy 2 év múlva hirtelen olyan nyereséges"
Onnan, hogy megterult a befektetett love, amit Londonbak kuporgattak ossze. :D
"akkor mitől lesz a bolt 1 év vagy 2 év múlva hirtelen olyan nyereséges, hogy megérje foglalkozni vele?"
Attól, hogyha befektetsz 10 milliót egy vállalkozásba akkor hiába keresel az első hónapban 1 milliót még mindig nem kerestél semmit, hanem 9 millió minuszban leszel!
Akkor kezdesz pénzt keresni amikor megtérült a befektetésed! Addig csak próbálod visszaszerezni a pénzed!
"Ezt nem értem, akkor ha például a Londonban összekuporgatott pénzéből ABC-t nyit egy házaspár a 4000 fős Etyeken, és már az egész környék ismeri a boltját, de így is havonta húszezer Ft veszteséget termel, akkor mitől lesz a bolt 1 év vagy 2 év múlva hirtelen olyan nyereséges, hogy megérje foglalkozni vele?"
Miért lenne törvényszerűen hirtelen nyereséges? Ha 1-2 év múlva is alapvetően veszteséges egy kisbolt, akkor el kéne gondolkodni azon, hogy hogy tudsz a legjobban kiszállni a vállalkozásból. Sőt, egy ilyen kicsi falu kicsi boltjánál valószínűleg még előbb.
"És ha zsinórban három hónapon keresztül havi -20.000 Ft-ot hoz a bolt, akkor mitől fog ez két év múlva megnövekedni?"
20 ezer mínusz, az lóf..sz, nem veszteség. Mondjuk úgy fog növekedni a profit, hogy változtatnak valamin.
- Túl hosszú a nyitvatartás, rövidebb is elég lenne, ki lehet rúgni egy dolgozót, máris pluszban vagyunk.
- Nem megfelelő a termékkínálat, nem ezt akarnak vásárolni az emberek.
- Nem ismeri mindenki a boltot, reklámozni kell.
Használd már a fantáziád.
"Meg hogyan marad fenn a tulajdonosok motivációja, ha látják, hogy minden hónapban a meló ellenére pénzt vesz ki a zsebükből?"
Úgy, hogy ezzel eleve számolni kell. De te inkább ne vállalkozz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!