Mindenki jól keres?

Figyelt kérdés

Bocsi a figyelemfelkeltő cim miatt.


Azt hallom az alacsony fizetésű emberektől, hogy

- 'akkor még jól ment"

- 'hát tudod én is hazavittem anno 3-4 száz ezreket'


és hasonlók :D


És nagyon meglepő, hogy 20on évesek is ezt mondják, meg 40 évesek is ezt mondják, de amikor én ismerem őket, akkor legfeljebb 100ezret keresnek.


Tehát valahol nagyon nem érnek össze a sztorik.


Ez a nagyzolásos vetítés ilyen proli sajátosság, vagy tényleg mindenki tud sok pénzt szerezni, ha akar, csak nekem vagy átlagos fizetésem már évek óta?


2016. jún. 9. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Általános dolog, hogy mindenkinek az életében vannak hosszabb-rövidebb időszakok, amikor jól keres. Pl. beindít egy vállalkozást ami egyedi a piacon és amíg nincs konkurencia kaszál - aztán később mikor telítődik a piac kihullik és csődbe megy, mert nem jó üzletember, csak szerencséje volt. De sok alternatíva van még.


De ez lehet egy életben 1-2 alkalommal történik meg a legtöbb emberrel. A maradék idejében meg átlagosan keres. Na az ilyenek szokták mesélni, hogy "bezzeg régen fél millát is megkerestem egy hónapban". Csak azt felejti el hozzátenni, hogy összesen 2 hónapig :)

2016. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ja, de ezek az embereknél a 200 nettó is soknak számit :D
2016. jún. 9. 08:53
 3/10 A kérdező kommentje:
meg azért aki csinált egy vállalkozást, az mégis hogyan tud lesüllyedni egy nettó100-as csicskamunkába 30 éves korára?
2016. jún. 9. 08:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy hány vállalkozás megy tönkre évente? Nagyon sok.
2016. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt értem, de a megbukott vállalkozó személyisége változatlan marad, tehát a hozzáállása miatt csak nem csuszik le tartósan csicskamunkára.
2016. jún. 9. 09:11
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg "kényszervállalkozó" van akit kirgúnak, van egy kis megtakarítása, nem talál munkát és úgy dönt, hogy akkor ő most vállalkozni fog. Ezek azok, amiknek a 90%-a egy éven belül csődbe megy. Mert sem a tudása sem a gondolkodásmódja nincs meg a vállalkozáshoz.


Aztán miután rájött, hogy 3 hónapja napi 16 órát dolgozik és nem, hogy pénzt nem tud kivenni a cégből hanem még neki kerül pénzbe a cég havonta akkor szépen visszamegy akár 100e-ért is dolgozni, mert valamiből élni kell.

2016. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Magam körül látok sok példát: volt, aki nagy multinál a főnök szeretője lett, aki betolta vezető pozícióba rengeteg pénzért. A végét kitaláljátok. :) Ma "csak" 400 nettó körül keres, mert azért jól nézett ki a CV-ben az a pár év.


Másik a rendszerváltás után nyitott játéktermet, ment az üzlet mint a golyó, aztán elterjedtek az otthoni konzolok, meg PC-k, és senki nem ment játékterembe, utána maradt neki az átlagfizu átlagmunkahelyen.


Harmadik szintén a 90es években ruhákat varrt, rongyosra kereste magát vele, vett hitel nélkül házat, kocsit, csak aztán bejött az olcsó kínai ruha, és nem érte meg többet. Ő ma inkább a 100 nettó körülit gürizi össze.


Hát, így.

2016. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én sosem kerestem jól.
2016. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MZ.per.X ***** válasza:

Az hogy valaki vállalkozik, nem jelenti azt hogy jól vállalkozik.


Vegyük csak építőiparban, csinálsz XY céget, biztos hogy abból már lesz 1000 másik, és a nagyobb cégeknek is megvan az ismerősi köre, akikkel dolgoznak. Lehet hogy sikerül fognod egy nagy munkát, ami hoz 10-30-50 milliót, persze ennek a felét leadózod, kifizeted az alkalmazottakat, anyagokat, de még akkor is megvehetsz egy 10 milliós BMW-t. Aztán a munka véget ér, ha sokáig nem tudsz újat szerezni, akkor bedől a céged, és mehetsz melózni.


Persze egy jó vállalkozónak akadnak ismerősei, így nem sittet fog hordani havi 100-ért, de messze nem is annyit fog keresni, mint fénykorában.

2016. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Huszoneves vagyok. Jo szakmam van. Sosem kerstem 110 nel tobbet. Azt is ugy, hogy kozigazgatasi allasban, ami elvileg alacsony.
2016. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!