Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában ki mennyi fizut kap...

Általában ki mennyi fizut kap manapság? Mi számít jónak és mi számít nem annak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 26. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

ez sok mindentöl függ. leginkább a munka körülményektöl.

pl vegyünk egy irodista munkát.

ha valaki egésznap stresszmentesen ül az irodában és elvégzi a munkáját, igazábol nincs nagy felelöség a nyakán, akkor ha 100000 körül haza visz, megéri.

de pl aki egy egész csapatot vezet, túlórázik rendesen, akár hétvégén is a fönök vagy kollégák hivogatják, neki a 100000 nagyon kevés. kb 150000-200000 az amiért megéri neki dolgozni.

de ez ugyan így van akár egy fizikai munkánál. a munka fontossága, a munka ideje határozza meg hogy megéri-e vagy sem. a plussz juttatásokat sose felejtsük el mert egy 10000 ft-nyi étkezési jegy is 10000 ft.


ha munkakeresö vagy és nem tudod miéri meg és mi nem, érdemes minden állás interjúra elmenni, mindegy mitajßanlanak. mikor ott vagy nyugottan kérdezz rá a pénzre és a juttaásokra. mikor aztmondják fel vagy véve akkor arra konkrét munkára keress rá a neten, vagy forumon kérdezz rá. ja a munkaidöt is kérdezd meg, hogy szükség van túlórára, vagy pl müszakos és jön a kolléga aki elvégzi.

a végzetséged majdnem mindegy. én olyan helyen dolgoztam ahol a jó nyelvtudás kellett, és csupa diplomás kollégáim voltak, és egy fillérrel sem kaptak többet mint én diploma nélkül.

2008. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Az interneten lehet találni bérkalkulátorokat.

De az azért röhej, hogy pl. egy 8 általánost végzett talicskatologató kőműves többet keres, mint egy jól képzett villanyszerelő, akit még le is csuknak, ha nem jól végzi a munkáját.

2008. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
91%
kőműves nem tologatja a talicskát azt a segédmunkás végzi.
2008. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Középvezető vagyok egy belvárosi cégnél, energetikai gépgyártás, 380-t viszek haza. A szakmunkások 1100 ft/ órabérben vannak.
2008. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok, 90-95között kapok.
2008. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztő vagyok, 10 éves, sokrétű tapasztalattal, beosztottként 380 nettót keresek.
2008. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nővérként 85000 FT-ot keresek,és éjszakázom+ szart pucolok.
2008. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!