Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lassan 2éve dolgozom egy...

Lassan 2éve dolgozom egy cégnél, ami biztos munkahely, de viszont kaptam egy ajánlatot külföldi idénymunkára, ami kb 3hónap. Vki volt már ilyen helyzetben? Meg lehet oldani vhogy?

Figyelt kérdés
Nagyon jól jönne most az a pénz,de a munkahelyemet sem szeretném elveszíteni,esetleg tudnátok vmi 'kiskaput' erre a helyzetre?Gondolom a táppénz nem jöhet szóba,mivel az orvosnak is el kell számolni miért ír ki hónapokra,mégha nagyon rendes és 1-2hét otthonlétet nyugodt szívvel meg lehet vele beszélni.Nem tudom,hogy lehet ezt elintézni?
2016. ápr. 21. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Fizetés nélküli szabadságnak hívják a dolgot. Az persze kérdéses, hogy a munkahely valóban hajlandó lesz rád várni három hónapot.
2016. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják,hogy pótolhatatlan ember csak a temetőben van.

De te tudod,hogy a cég mennyire tolerálná ha kivennél három hónap fizetésnélküli szabadságot.?.

2016. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom fontosabb munkád van amit el kell végeznie valakinek ha elmész fel fognak venni helyetted valakit.
2016. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem éri meg. Nyilván van rá megoldás, de ha ennek következtében elveszíted a viszonylag biztos munkahelyedet és feléled azt, amit 3 hónap alatt kerestél külföldön, akkor utána miből élsz, ha esetleg hónapokig nem kellesz majd sehová?
2016. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Operátor vagyok egy elekronika eszközöket gyártó cégnél,ahol ukrán és román munkásokat foglalkoztatnak már,olyan nagy emberhiánnyal küzködnek folyton...De köszönöm szépen a válaszokat,segítetteket.Ha a főnököm belemegy,hogy vissza vesznek akkor utazok,ha nem akkor nem.
2016. ápr. 21. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt nincs olyan, hogy "visszavesznek".

Fizetés nélküli szabadságnak hívják, és ha a munkáltató engedélyezi, akkor szabadságon vagy, csak nem kapsz rá bérezést. Tehát a munkaviszony ugyanúgy fennáll, nem kell, hogy "visszavegyenek". Lejár a fiz.n. szabadságod, és másnap mész dolgozni. Ennyi...

2016. ápr. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan típusú a főnököd, akivel lehet tárgyalni és tényleg elégedettek veled, akkor felhozhatod, hogy adódott egy ilyen lehetőség és 3 hónapra elmennél, de utána jönnél vissza. Aztán meglátod mit mondanak rá. Ha azt mondják, hogy oké, akkor nem kell rágódnod rajta többet, ha meg nem, akkor ahogy gondolod, ebben már nem tudunk tanácsot adni.
2016. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!