Tényleg 100 jelentkező is akad egy-egy állásra?
Azt is vedd figyelembe, hogy az álláskeresők egyszerre nemcsak egy állásra adják be a jelentkezésüket. Lehet, hogy a munkaerőből hiány van, de ha minden álláskereső csak 2 helyre jelentkezik, akkor már a statisztika torzul.
Említetted, hogy a fejvadász ismerősöd egy állásra 200 jelentkezőből 150-et alkalmasnak talál és mégis csak 5 embert hívhat be. Ha 150 jelentkező alkalmas, akkor mit tudsz te, mint álláskereső tenni, hogy te legyél, akit behívjanak? Erre kell választ találni.
Az általános gyakorlat, hogy az álláskeresők több mint 90 százaléka az állásportálokon meghirdetett állásajánlatokra elküldi az önéletrajzát és utána várja, hogy csörögjön a telefon. Ha már csak annyit teszel, hogy a jelentkezés után pár nappal felhívod a HR-est, hogy érdeklődj a kiválasztás további menetéről meg arról, hogy megkapta-e az önéletrajzod, már többet tettél, mint a többi jelentkező és biztos, hogy nyomot hagysz a HR-esben.
De ennél még hatékonyabb, ha olyan önéletrajzot küldesz be, amely megmutatja, hogy te vagy az az ember, aki megoldást kínál a cég jelenlegi és jövőbeli problémáira. Ezt úgy érheted el, ha nyomozol egy kicsit a cég után és az önéletrajzban a feladataid helyett az elért eredményeidet mutatod be (pl: az árbevétel 50%-kal való növelése 6 hónapon belül az újbóli vásárlásra ösztönző rendszer kialakításán keresztül).
Kedves 11-es, ez a sablon duma. De hiába is írsz kiváló önéletrajzot. Ha 300.-nak adod be, el sem fogják olvasni, hidd el.
Egy a lényeg, még a megjelenés napján add be a jelentkezést, ez az egyetlen esély arra, hogy behívjanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!