Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van két testvér, az egyik...

Ha van két testvér, az egyik 1 millió fölött keres, a másik 120 ezret, miért nem segít be a másiknak?

Figyelt kérdés
Havi 30-40 is nagy segítség lenne. Nem rólam van, szó csak mesélte egyik ismerősöm.
2016. ápr. 14. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
A 120 ezret kereső testvér egyáltalán minek dolgozik? Miért nem tartja el őt a testvére?
2016. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Amíg én tettem azért, hogy jó fizetésem legyen, a tesóm meg vakargatta a seggét otthon, egy fűszáltat nem tett arrébb, még a wc-t se húzta le maga után mindig.


Most persze elvárná, hogy támogassam!


Kérdezem én, hogy minek?


Lóf@$z fogom én támogatni, az se érdekelne, ha csöves lenne.

2016. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk azért, mert a 120 ezer már nem az éhenhalás kategória. Nem lehet belőle túl jól élni, de azért el lehet belőle lenni. (A minimálbér 70 ezer körül van, a közmunkások bére 50 ezer.) Ha a testvérem az éhenhalás szélén lenne, tényleg szarul élne, akkor nyilván hozzávágnék pár tízezret. De egy ilyen esetben a támogatás annyit jelentene, hogy ő annyival többet tud szórakozni, és semmi nem motiválja, hogy esetleg jobban keressen valaha, mert úgyis hozzávágnak 30-40 ezret.
2016. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vree ***** válasza:
91%
És ha már itt tartunk, minden ember valahol testvér, szóval miért nem vesszük el az emberektől a pénzüket és osztjuk el egyenlően? (vissza a szocializmusba)
2016. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mar mièrt segìtene? Kèt külön szemèly. Nem kell eltartaniuk a màsikat. Mifèle beteges kèrdès egyàltalàn ez? Az egyik jòl keres, mert tett èrte valamit. A masik meg nem.
2016. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyük azt a szitut, hogy az 1 milliót keresőnek van 1-2-3 gyereke . Már mire föl venné ki a gyerekei szájából az enni valót vagy az előmenetelükhöz,az életükhöz szükséges pénzt és adná oda a testvérének ? xD
2016. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen alapon?Minek adná oda?

Ha sz_rházi volt egye meg amit főzött képezze magát tegyen magáért.

Hiába testvér,nekem a pofámról sülne le a bőr,oldjam meg nehogy már.

2016. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a testvéreimet, de ilyen esetben csak úgy nem adnék. Alapvetően mindenkinek a saját dolga boldogulni. Nyilván, ha éhezne, adnék, ha tanulni szeretne, vagy jobb helyre költözni, hogy jobban keressen, azt lehet, hogy támogatnám anyagilag. De csak úgy fizetés kiegészítést nem adnék, hogy jobban éljen.


(Szerencsére nálunk ilyen nincs, mindkét testvérem jól keres.)

2016. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mégis minek?

1. 120.000 Ft/hó nem vészes, a hazai fizetésekhez képest.

2. Ő választotta. Képezte volna magát jobban.

3. Minek? Aki 1 milliónál többet keres, ő valamit letett az asztalra. Az sem mellékes, hogy van-e neki családja.

4. Ha nagy szüksége lenne, akkor még ok, váratlan kiadás bármikor közbe jöhet, de ez sem mimden hónapban történik.

2016. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na ez a jó kérdés.

Pár éve diákként dolgoztam egy másik diáktársammal. ismerős volt a vezetékneve, majd pár nap után kiderült, hogy bizony az ő testvére egy jól kereső magyar labdarúgó. sokat beszélgettünk, elmondta hogy mennyit keres a testvére, havi 1 millió körül, és gólonként még bónuszok. azt mondta, hogy csak évente párszor jár haza a testvére, általában ünnepeken. nem faggattam, de ami lejött, hogy a lány iskola mellett dolgozott, heti 3-4 napot. igaz én is, de nekem nem volt aki támogatott volna.

ilyen esetben tényleg nem értem a testvére miért nem támogatta, diákként kb havi 50 et tudott megkeresni, nem hiszem hogy a testvérének ez akkora összeg lett volna.


ha tehetném én mindenképp támogatnám a családom.

2016. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!