Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejleszto mernokoket...

Szoftverfejleszto mernokoket toborozok Nemetorszagba. Hol tudnek jo szakembereket keresni esetlegesen van-e olyan magyar oldal amit a szoftveresek hasznalnak munkakeresesre?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Milyen nyelvek kellene kódolni?

Mit kellene?

Mennyi lenne a bér?

Akár távmunka is lehetséges?

Engem érdekelne amúgy a dolog.Tudsz küldeni részletes leírást?

2016. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

"Engem érdekelne amúgy a dolog."


Te is aztan nagy spiler lehetsz, ha fejlesztokent egy nevenincs eltevedt urgen keresztul akarsz kulfoldi munkat talalni.

2016. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Buta ember elsőre alkot véleményt.

Taníts mester,mond meg hogy kell csinálni.

Tudod mi a különbség a sikeresen gondolkodó ember és az átlagos között?


Konkrétan az,hogy addig nem mond véleményt amíg meg nem győződött az infó tartalmáról,meghallgatja,nem kerül pénzbe nem kell fizessek milliárdokat,de volt már innen konkrétan szexkapcsolatom,volt már innen haverom,csak nyitott szem kell hozzá.

Ha kamu hidd el én látom nem ma kezdtem.

Az átlag pont ezért nem sikeres mert mindenki életében ott van a lehetőség az orra előtt de nem veszi észre.

2016. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

"de volt már innen konkrétan szexkapcsolatom"


Tenyleg atlag folotti, sikeres, erenyes embernek tunsz!

2016. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Kötekedj csak,azt gondolsz amit akarsz,k...ra nem érdekel,mondom ezt olvasd el ,,buta ember elsőre alkot véleményt".

Nem tudom mi bajod van?

Ez egy érdeklődős oldal lépj tovább ha nem tetszik,inkább ,,Mind your own business".

2016. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna vitat kavarni, akit erdekel a munka privat uzenetben fogok jelentkezni.

A kerdesemre sajnos meg mindig nem erkezett valasz ugyhogy remenykedve varok ujabb valaszokat.

Koszonom szepen

2016. ápr. 8. 15:31
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Prog.hu, profession, jobline, jooble, monsterjob, stb. Ezeket azért illene megtalálni, ha már toborzol.
2016. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolso valaszado - koszonom a valaszod ezek mar mind megvannak, esetleg valami mas oldal ezeken kivul?
2016. ápr. 8. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
10%
Nekem volt már nagy szoftveres multihoz interjúm gyakorikerdeseken keresztül. Ugyan nem sikerült de a cég nagyon is komoly volt. Persze professionon is fent vannak de ott nem futottam bele, itt meg összeakadtam egy toborzóval véletlenül amiből aztán sikeres teszt írás majd sikertelen interjú lett.
2016. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is a prog.hu-t mondanám, ott szakmabeliek mozognak főleg.


Mondanám a linkedin-t, de igazából szoftverfejlesztőként én azt gondolom, hogy az akkor hatékony, ha téged keres meg egy jelölt.


Néhány jó tanács:

- Ne mássz rá emberekre tolakodóan. Pl. ha linkedin-en küldesz egy levelet valakinek és nem válaszol, akkor annak oka van. Engem rendkívül fel tud bosszantani, ha naponta új levelet kapok ugyanattól a toborzótól - ilyenkor tiltás a vége.

- Adj elégséges információt, amivel felkelted a figyelmet. A legtöbben soha nem jelentkezünk egy hirdetésre, ha annyi van benne, hogy németországi multinál izgalmas projektmunka kiemelkedő fizetéssel. Ez bullshit. Legalább némi technológiát, a munka jellegét, a leendő csapat összetételét, a pontosabb helyet, a területet (sokan menekülnek pl. a banki projektektől), meg hát - bár Magyarországon ez nem szokás - a fizetési sávot is érdemes lehet megadni, ennél jobb figyelemfelhívó nincs :)

- Az előzőhöz: külföldi munka esetén még több információ kell. Mikor várható a kezdés, meddig tart a projekt várhatóan, számíthat-e a jelentkező a munkáltatótól támogatásra a költözéshez, szálláskereséshez, stb. Családot tud-e vinni. Tudom, hogy ha felhív érdeklődni, akkor ezeket elmondod, de a fejlesztők lusták, meg amúgy is, ezzel valóban fel tudod hívni a figyelmüket.

- Érts egy kicsit ahhoz, amiről írsz. Nagyon kiábrándító, ha látszik, hogy valakitől kaptál néhány magic szót, és azokat megpróbálod mondatokba szedni, de egy értelmetlen technoblabla lesz belőle, ami hangos nevetést vált ki egy fejlesztőből. Ugyanez egy telefonos interjú esetén. Amikor fel akarod mérni egy jelölt szakmai tudásának szintjét, de érezni, hogy nem tudod miről beszélsz, az visszás.

- Még juniorként tapasztaltam főleg, de azért néha belefutok még mindig: ne légy lekezelő. Főleg, amikor a fizetési igényét közli egy jelölt, ne legyen leolvasható az arcodról, ha sokallod, pláne ne kezdj flegmán, lekezelően arról beszélni, hogy ez mennyire elrugaszkodott. Meg lehet ezt beszélni rendesen is, de ha lekezelő vagy, akkor tutira buksz egy jelöltet.

- Az, hogy külföldi munkát kínálsz, ebben a szakmában nem kuriózum, hetente kapunk hasonló ajánlatokat. Ne gondold, hogy ez valami aduász, amiért a fél karját adná akárki is. Ne erre építs, amikor hirdeted a pozíciókat.

- A toborzóknak és egyéb HR-es szakemberek megítélése tapasztalataim szerint nem túl jó a fejlesztők körében, pont a fent említett dolgok miatt. Sok a kókler, az őszintétlen, aki csak arra hajt, hogy minél több fejpénzt tehessen zsebre. Ne ess ebbe a hibába, próbálj valóban megfelelő embereket keresni a megfelelő pozíciókra - mindenkinek jobb lesz így, neked is.


Elsőre ennyi, bocsi, ha ezekkel teljesen tisztában voltál, csak általában nincsenek a toborzók.

Sorry, hogy a kérdésre nem igazán tudtam válaszolni. De tényleg inkább a szakmai fórumokon próbálkozz, a legtöbb fejlesztő nem keresi a munkát, hanem őket keresik meg vele, így a nagy munkakereső oldalak (jobline, profession, stb.) használata szerintem vakvágány.

2016. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!