Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Észak-Olaszországban mennyi...

Észak-Olaszországban mennyi az egy főre jutó GDP?

Figyelt kérdés
Tehát az átlagkereslet.

2016. ápr. 7. 12:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Miért nem fogod fel, hogy kérdésednek nincs értelme?
2016. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
olvasd el amit linkeltem, mert rádfér egy kis tudás
2016. ápr. 7. 15:16
 13/21 anonim ***** válasza:

"Gyakran használják az országban élők átlagos életszínvonalának mutatójaként az egy főre jutó GDP-t, "


Igen. És? Mi köze ennek a kérdésedhez?

2016. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Na én itt befejeztem. Te vagy troll vagy, vagy egy idióta.
2016. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
átlagos életszínvonal Nem tudod felfogni??? Na jó hagyjuk kész idiótáknak írok itt. Egyszerűen nem tudják felfogni mi az a GDP.
2016. ápr. 7. 15:20
 16/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem te nem tudod, mi az a GDP. De nem is számít. Arra vagy kíváncsi gondolom, hogy mennyi az átlagfizetés (azaz kereset, nem pedig kereslet). Egyébként az sem feltétlenül áll egyenes arányban a GDP-vel, de mindegy.


A kérdésre: konkrét számokat nem tudok, de tuti megtalálod, ha szánsz rá 5 percet, hogy megkeresd magadnak (ja és ha beszész valami idegen nyelvet, bár biztos magyarul is van infó róla a neten). Annyi biztos, hogy Olaszország északi része gazdaságilag jóval a déli rész előtt jár, nyilván Magyarország előtt is bőven. Egy rokonom dolgozott ott pár évet, előtte Ausztriában volt, utána meg Svájcba ment. Ebből nekem az jön le, hogy kicsit talán jobbak a fizetések, mint Ausztriában, de Svájcban még jobb.

2016. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ!
2016. ápr. 7. 17:19
 18/21 anonim ***** válasza:

Egy gyors kereséssel ezt találtam: [link]

Itt a "Per Capita" részben lévő felsorolás szerint az északi régiókban kb. 30 ezer euró az egy főre eső éves GDP, ami az EU átlagnál 15-25%-kal több. Azért tegyük hozzá, hogy ezek 2008-as adat, azóta volt egy válság. Ja és az egy főre eső GDP tényleg nem egyenlő az átlagfizetéssel, ezt jó észben tartani.

2016. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Tévedtem és sajnálom hogy itt szitkozódtam.
2016. ápr. 7. 20:14
 20/21 anonim ***** válasza:

Észak-Olaszország Európa legfejletteb részei közé tartozik, Lombardia, Aosta és Emilia-Romagna tartományokban kiemelkedően magas az életszínvonal, de Piemonte, Veneto, Friuli, Trentino is nagyon fejlett.

A Milánó-Torino-Genoa háromszög hatalmas ipari központ,

A fizetéskről pedig itt a la Repubblica cikke.

Ha Észak-Olaszország iránt érdeklődsz, feltételezem, nem okoz gondot számodra az olasz nyelv megértése...


[link]


Az éves bruttó átlagfizetés 30 ezer euró fölött van.

2016. ápr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!