Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként milyen...

Gépészmérnökként milyen lehetőségeim lehetnek?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok végezni gyártástechnológia szakirányon,és utána szeretnék valami tervezői munkakörben dolgozni,később amikor már lesz tapasztalatom akkor projektvezetőként szeretnék dolgozni,de mellette szívesen csinálnék valami "maszek" melót,amit akár otthon is lehetne végezni,úgy mint mondjuk egy építész,aki a rendes munkahely mellett még tervez is.,de a kérdés az hogy gépészmérnökként ilyenre munkára lenne lehetőség?Még később viszont jó lenne egy saját vállalkozás,de ugye megint itt a kérdés,hogy gépészmérnökként milyen céget lehetne csinálni,amire van is igény.

Akik már végzett gépészmérnökök,nektek mi jelenleg a munkátok?



2016. febr. 11. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg lehetőséged van, az utcasepréstől kezdve egészen az építőmérnöki feladatok ellátásáig.


A maszek melót nem itt fogják megmondani neked. Ha szemfüles vagy majd meglátod, mire van igény, és mire vagy képes, rájössz hogy mivel kereshetsz plusz pénzt.

2016. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ide figyelj nagyon nehez lesz elhelyezkedned protekcio nelkul. Fel kell keszulnod , hogy elkoltozol anyadektol es onfenntarto leszel. Nem lesz mindig eltartva az eleted. Sajat fizetesedbol fogod beosztani a kajara rezsire, alberletre valot. ha nem vagy kepes erre akkor nem vagy melto a ferfi nemhez!
2016. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
22%
Gépészmérnöki maszek meló? Az szerszámtervezés és gyártás öreg, kezdő mérnökként sok esélyed nincs egy ilyet maszekba belefogni miután nincs meg a kellő tudásod, se a technológiád ahhoz, hogy egy ilyet neked kiadjanak. Nem akarlak elkeseríteni, de inkább szívd fel magad tudásilag arra a szintre, hogy tisztában legyél az alap dolgokkal, miután az egyetemen nagyrészt mindenféle elméletet oktattak aminek a gyakorlati tudása majdnem nulla.
2016. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Több embertől is hallottam,hogy a suliban a sok tárgy közül egyet válasszak ki magamnak és azt nagyon nagyon tanuljam meg,plusz egy tervező rendszert is profi módon tanuljam meg használni.

Az elköltözéstől és az önfenntartástól nem félek,3 éve már nem otthon lakok és a saját pénzemet osztom be.Ami kihívás lesz az tényleg a szakma erős elsajátítása,és a hogy valamit letegyek az asztalra.

Tapasztalatotok alapján,melyik CAD programot érdemes megtanulni?

Az iskolában eddig Catia-t tanultam és ha jól tudom Creo-t is fognak nekünk oktatni.

2016. febr. 21. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Úgy bírom amikor egyesek elkezdenek okoskodni, hogy az egyetemen mindenféle haszontalan elméleti dolgot oktatnak, aminek semmi gyakorlati haszna nincs. Nem tudom az ilyen mérnökök milyen munkakörben és hol dolgoznak, de valamit nagyon el**sztak, ez biztos.


Az egyetemen amikor több ezer diák van, nincs arra lehetőség hogy mindegyiket specifikusan valamire kioktasd, ezért van egy általános gépészmérnöki képzés. Ez megtanít alapvető dolgokra, felméri hogy vagy-e elég okos és kitartó ahhoz hogy ezt a nehéz képzést végigszenvedd a cél érdekében, fejleszti a térlátásod, a műszaki rajzot és az alapvető gyártási módszereket biztos megtanulod. Aztán ott a szakosodás...az már elvileg konkrétan egy szakirányra összpontosít, de még az is annyira sokrétű lehet, hogy nincs univerzális módszer, csak az alapokat lehet megtanítani, és elméletben. Ahol sok a gyakorlati foglalkozás, annak örülhet az ember. Egy valami fontos. Lesz mérnöki szemléletmód.


Aztán ha végigszenvedtél egy gépészmérnöki képzést, és tudsz jól angolul, az mutat egy olyan képet rólad egy munkáltatónak, hogy te valószínűleg terhelhető vagy, és bizonyos képességeid (amire neki pont szüksége lesz) megfelelőek. Az egyetem megszűri, hogy ki LEHET alkalmas arra hogy elvégezzen bizonyos feladatokat. Aztán jön a következő szűrő, a való élet, az dönti el, hogy ki lesz jó mérnök, vagy sz@r mérnök. Mert igen, van olyan akinek van róla papírja, de fogalma nincs a dolgokról. Mint minden szakmában.


Hogy te mit tudsz tenni?


1. Nem hallgatni az olyan idiótákra akik egyből el akarnak tántorítani mindentől, és csak okoskodnak


2. Attól függetlenül, hogy milyen területre tévedsz első munkahelyként, a rád osztott feladatot a lehető legjobb tudásod szerint teljesíteni. Ha nem értesz hozzá, ne mondd hogy nem értesz hozzá, szánd rá az időt hogy az alapoknak utánajársz, akár a szabadidődben. Légy érdeklődő és aktív.


Egy jó mérnök ebből áll. Aztán ha alkalmas vagy rá, az évek során kiderül, és magadtól is tudni fogod, hogy van-e esélyed maszek melóra, vagy vállalkozásra.


üdv, egy gépészmérnök

2016. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló mindent leírt, ilyen hülyék szavára mint "protekció nélkül nem lehet blablabla..." egyáltalán ne hallgass, valszeg valami megszomorodott idióta a garzonjában.
2016. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!