Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német nyelvtudással és ilyen...

Német nyelvtudással és ilyen végzettséggel melyik országba érdemes kiutazni?

Figyelt kérdés
Szóval közgazdasági szakközépiskolába járok és németet tanulok. Mivel közgazdaságból is érettségizem, így lesz egy úgynevezett "szakmai érettségim". Németből középfokú nyelvvizsgát tervezek letenni.Ezután továbbképzésre akarok menni és megszerezni a mérlegképes könyvelő szakmát. Két kérdésem lenne. Ezzel a szakmával melyik országba érdemesebb kiutazni dolgozni(Svájra, Németországra vagy Ausztriára gondoltam)? Valamint középfokú nyelvvizsgával jól lehet kint élni? Vagy ésszerűbb lenne felsőfokú nyelvvizsgát tenni? Szerintem elég a középfokú, merthát kint úgyis ragadna még rám és az évek alatt anyanyelvi szinten is megtanulnám a nyelvet de kíváncsi vagyok a véleményekre.

2016. jan. 28. 19:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Először Svájcra gondoltam, a bankok miatt, elvégre ott jól el tudnák helyezkedni szerintem de azt hallottam hogy nagyon nacionalisták és inkább svájci állampolgárok vannak előnyben. Ezért gondolkodom a másik 2 országon is
2016. jan. 28. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a közgázhoz, de sztem az itthon megszerzett könyvelői végzettségednek vajmi kevés hasznát vennéd külföldön. Persze javítson ki egy hozzáértő, de külföldön más az adórendszer, meg ezek a dolgok, nem?

A középfokú nyelvtudásoddal pedig semmire nem mész, ha kint akarsz dolgozni. Nyelvvizsgát nem kér senki, csak a tényleges nyelvtudás számít. Ha én itthon könyvelőt keresnék, nem zavarna, ha külföldi lenne, de elvárnám, hogy kb anyanyelvi szinten beszéljen magyarul, hiszen rábízom az anyagi dolgaimat, ne kelljen már a kommunikáción parázni.

Szóval sztem azért ezt még gondold át.

2016. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Rick Mave válasza:

Az EU-s országok könyvelési technikái között ma már nincsenek nagy különbségek, az adózási, jogszabályi hátteret viszont minden országra, ill. országban külön-külön meg kell tanulni, ami nagy kihívás, különösen olyan országok esetében, mint Németország, Ausztria és Magyarország. Arra gondolok, hogy itt Németországban (ahol egyébként több mint 3 évtizede élek, ráadásul közgáz diplomával) az adórendszer borzasztóan bonyolult. Ennél már tán csak a magyar adórendszer bonyolultabb, ráadásul következetlen, számtalan adórendelkezés "üti egymást", de ez már off topic, ebbe ne menjünk bele.


Amit az előttem író a nyelvről, ill. nyelvvizsgáról írt, azzal tökéletesen egyetértek. Már néhányszor ezen a fórumon leírtam, hogy a nyelvvizsgával csak az törődjön, aki Magyarországon akar érvényesülni, ott biztos van értelme egy minél magasabb fokú nyelvvizsgának egy jobb állás, magasabb fizetés (nyelvpótlék), karrier reményében. Egy nyugat-európai országban egy magyar nyelvvizsga papírra senki nem kíváncsi. Egy állásinterjún azonnal kiderül, hogy valaki hogy tudja az adott nyelvet és egyedül csak ez számít.


Hogy valakinek milyen szintű nyelvtudásra van szüksége az adott országban, az sok tényezőtől függ, de egy komolyabb, képesítéshez kötött állásban azt hiszem elvárnak egy a CEFR-ben (magyarul KER, tehát Közös Európai Referenciakeret) C1 és C2 szintben leírt nyelvtudást. Egy ilyen kaliberű nyelvtudásra szerintem csak az adott országban, abban a nyelvi környezetben élve lehet szert tenni.


Tehát a kérdezőnek azt ajánlom, hogy ha az életpályáját a későbbiekben az említett országok egyikében akarja felépíteni, akkor tanulja a németet nagy elszántsággal, megragadva minden lehetőséget annak gyakorlására - német TV csatornák, német internet oldalak, német könyvek -, tehát tegye a német nyelvet hobbijává, amibe képes állandóan belefeledkezni. A szakközépiskolában megszerzett könyvelői tudása pedig jó alapot lehet majd, hogy az adott országban aztán erre épülve átképezze magát.

2016. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!