Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Automatikai technikus vagy...

Automatikai technikus vagy Elektronikai technikus?

Figyelt kérdés
Melyik szakmát érdemes választani? Elhelyezkedés szempontjából mind a kettő jó. Melyik keres többet átlagban? Esetleg valaki aki ezek közül valamelyik szakmában tanul vagy dolgozik leírhatná véleményét tapasztalatait :) Köszi

2016. jan. 23. 10:22
 1/2 anonim válasza:
Automatikán vagyok, elvileg fizuban nincs különbség. Elektronikai a gyengeáramban mélyül el, automatikai pedig tartalmaz pneumatikát és elektropneumatikát. PLC programozás, irányítástechnika mindkettőn van.
2017. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 5 éve dolgozom elektrotechnikusként. Két hete jött egy új munkatárs, ő automatikai technikus képzést végzett. Tudásunk nagyban azonos (bár azt halkan megjegyzem, hogy se ő se én nem használom a képzés alatt megtanult dolgok 85%-t), emiatt amelyik munkára megfelel egy automatikai technikus oda egy elektronikai technikus is meg fog és ugyanígy fordítva. Szóval még nem igazán van olyan álláslehetőség (van csak ritka) ahova csak az egyik végzettséggel vennének fel (ha kimondottan pl. elektrotechnikust keresnek valahova és jelentkezik valaki automatikai végzettséggel akkor nagy eséllyel nem fogják elhajtani - így kerül be az új kollégám is). Fizetésben ugyanaz.


Hogy ennyi idő után mi a véleményem? Megbántam, hogy nem tanultam tovább. Bár mennyire is etetnek azzal, hogy ez milyen jó munka, meg hogy tervezgetni és építgetni kell majd (nekünk végig ezt magyarázták a képzés alatt), ez sajnos nincs így. Egy könnyű/nagy ritkán nehéz fizikai munkának sorolnám. Bejártam az egész megyét (Veszprém) és körbenézelődtem hogy milyen lehetőségek vannak. Leggyakoribb a valamilyen eszközök (pl. kamerák) installációjával kapcsolat munkavégzés, amiben benn van ugyanúgy a falvésés/árokásás/valami hasonló mint egy szakmunkási munkakörben. Ez persze nem feltétlen rossz, valaki ilyen végzettséggel épp ilyen munkát szeretne végezni.

2017. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!