Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megvonhatja e a cég a december...

Megvonhatja e a cég a decemberi cafeteriám ( Erzsébet utalván + céges étkeztetés), ha késve adtam le a cafeteriaigénylő papírt?

Figyelt kérdés
Csak dec 22-én tudtam leadni. A cégnél azt mondták, hogy késő, mert már lekönyvelték a cafeteriajuttatásokat arra a holnapra a dolgozónak. Vajon ilyenkor mi fog történni? Jogosult vagyok-e a decemberi cafeteriára és ha igen, akkor mikor fizetik ki? Munkaszerződésben rögzítve van, hogy december hónapra járnia kell.
2016. jan. 7. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Januári fizuval megkapod
2016. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az meg nyilván szabályzatban van rögzítve, milyen feltételek teljesülêse esetén jár. Ilyrn lehet a határidő.

És egyik évről a másikra nem lehet átdobálni csak úgy...

2016. jan. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es. De, atlehet dobálni csak úgy. Ami jár az jár. Az nincs a szerzodesben, hogy megvonhatjak. Cafeteriakeret viszont rögzítve van fix osszegben.
2016. jan. 8. 07:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet bármit átdobálni csak úgy. Erzsébet utalványt például pont nem kaphatsz visszamenőleg, csak az adott adóévben, tehát csak a 2016-os évre járót fogod megkapni. A cafeteria összeged nem veszik el, ha jár szerződés szerint, csak másra kell felhasználnod.
2016. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kafatéria egy úgynevezett ADHATÓ juttatás. Nem kell szerződésben rögzíteni sem azt, hogy jár, sem azt, hogy nem jár, sőt, azt sem, hogy mennyi. És a cég bármikor, szerződésmódosítás nélkül módosíthatja annak összegét.


A kafatéria igénylésének lehet egy belső szabályzata (ismét mondom, nem a munkaszerződésed része!). Azt olvasd el, hogy mi szerepel benne.

2016. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyszerű! Ha a bérlapon rajta lesz, akkor megyek és reklamálok. Ha meg a bérlapon sem szerepel akkor a decemberi cafeteria elment. December 22-én adtam le a lapot, a bérlap jövő héten készül el. Ha azon rajta van, akkor már nem vonhatják meg.
2016. jan. 8. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez csak természetes, a bérpapírodon nem szerepelhet ha nem kaptad meg. Vagy ha szerepel akkor meg kell kapnod.
2016. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!