Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha január végén kilépek a...

Ha január végén kilépek a diákszövetségből (diákmunka), akkor az adott havi fizetésemet átutalják februárban, vagy az már nem jár, mivel lemondtam a szerződést?

Figyelt kérdés
Nem találtam erre vonatkozó információt az alapszerződésemben, de még dolgozni szeretnék diákként, csak nem szeretném h elvesszen a fizetésem.

2016. jan. 3. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem veszhet el fizetés, ami jár az jár!

Ha nem vagy regisztrált tag akkor attól a pillanattól kezdve viszont nem dolgozhatsz náluk, vagyis rajtuk keresztül. De amúgy amíg nincs meg az utolsó fizetés addig jó eséllyel úgyse hagynak kilépni. Miért is akarnál, miert olyan sürgős?

Én még mindig nem léptem ki pedig lassan egy éve nem diákként dolgozom.

2016. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fizetés a ledolgozott munkáért jár. Nem csak iskolaszövetkezetnél, hanem bármilyen más esetben is így van: attól, hogy felmondod a szerződést, a korábban ledolgozott időre jár a pénz.
2016. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

@#1: Mivel január végén megszűnik a jogviszonyom az egyetemmel és amúgy sem vagyok megelégedve velük, ezért szeretném visszakapni az első belépési díjamat.

2016. jan. 3. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Március 31-ig attól még dolgozhatsz így.
2016. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Valóban? Milyen alapon, hiszen február 1-től már tavaszi szemeszter van?
2016. jan. 3. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan alapon, hogy diákigazolványra való jogosultság végéig engedi meg a jogszabály. Ha őszi félévben szűnt meg a jogviszonyod, attól még március 31-ig jogosult vagy diákigazolványra. Iskolaszövetkezeti munkát is vállalhatsz, utazási kedvezményt is igénybe vehetsz, stb.
2016. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, március 31-ig dolgozhatsz rajtuk keresztül. De amúgy ha csak júniusban mész be akkor is vissza kell adniuk a szövetkezeti tagdijat.
2016. jan. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ejha, ezt nem tudtam. Nagyon szépen köszönöm az információkat! :)
2016. jan. 4. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!