Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendelkezésre álló segély...

Rendelkezésre álló segély (28.500 Ft) kinek jár?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok és nincs munkám, dolgoztam másfél évig részmunkaidőben. Járhat nekem is?
2010. márc. 24. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon kérdezd meg itt korrekt szakmai választ kapsz, ez a kérdés rutin a szerkesztőnek ott:) (azt hiszem az is említeni kell, hogy melyik településen laksz)


[link]

2010. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annak, akinek megvan a ledolgozott 200 munkanapja. Idén jan 1-től mindenkinek egységesen jár, még azoknak is akik 4 v. több év munkaviszonyuk volt előtte.
2010. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyiből, amit írtál nem lehet megmondani. Van egyéb biztosítási jogviszonyod: nappali tagozatos tanuló, hallgató, gyed, gyes, táppénz, stb? Regisztrált munkanélküli vagy? (ez is egy feltétel) Kaptál munkanélküli ellátást? Ezek mind befolyásolják.

Ha másfél évig dolgoztál (mindegy, hogy részmunkaidőben), akkor jár(t) neked az álláskeresési járadék (365 bedolgozott nap után) a 200 bedolgozott nap az álláskeresési segélyhez kell, nem a RÁT-hoz. A 4 évet pedig szintén az álláskeresésinél nézik: a megelőző 4 évben hány járulékszerző napod volt, ez alapján állapítják meg, hogy jár-e neked ellátás, és ha igen, akkor mennyi ideig. Ha már kimerítetted az ellátást, igényelhetsz rátot a helyi önkormányzatnál: regisztrált álláskeresőnek kell lenned (ha nem kaptál ellátást, akkor legalább egy éve reg.áll.ker-nek kell lenned), szociális szempontból (egy főre jutó jövedelem, vagyon) meg kell felelni, és vállalni kell a közmunkát.

2010. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!