Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia, Ausztria vagy Németors...

Anglia, Ausztria vagy Németország?

Figyelt kérdés
Németül és angolul is tudok, boltvezető szakképesítésem van. Mivel még csak eladó voltam, gondolom olyan munkakörbe kapnék munkát. Melyik országban jobb a fizetés/megélhetés?

2015. okt. 20. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én minden szempontból Ausztriába mennék.
2015. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés szerintem nem olyan egyszerű, több szempontot is figyelembe kell venni. "Németül és angolul is tudok"

Ez pontosan mit takar, milyen szinten beszéled a nyelvet, a Hochdeutschon kívül beszéled e a dialektusokat. Én pl voltam Tirolban (Ausztria) ott kitörölhettem a seggem a felsőfokú német nyelvtudásommal, a hegyekben másképpen alakult ki a német nyelv, a fiatalabb korosztály beszéli az iskolában tanítandó Hochdeutschot de nem azt használják. A szállás az ami húzós kint, bárhova is mész. Pl egy nagyváros London, Bécs nagyon drága, oda többen érdemes menni. Én Hollandiát javasolnám, ha mind a két nyelvet beszéled legalább közép szinten vagy Angliába egy kis helyen valahol, vagy még esetleg Németországot ott azért az embere talál munkát. De tényleg sok mindentől függ, nyelvtudás, mennyi tőkéd van, egyedül mennél e, hány éves vagy, voltál e már kint, van e tapasztalatod, ha nem jön össze a bolti meló, akkor hogyan tovább. stb

2015. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha karriert is szeretnél, akkor német szinten középméretű működő városokba menj!


Ausztriában egy osztrák, Angliában meg Nemzetközösségből jött lesz úgy is a főnök. - vagy nem fizetik meg a munkád.

2015. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kitünö nemet nyelvtudas mellet sem veti fel a penz a boltosokat Nemetorszagban.

Aldi, Lidl & Co., esetleg Rossmann van eselyed, ... DE, nagyon rosszak a munkaviszonyok. A mediaban nem egyszer negativ Headline jelent meg roluk.

A fizetes 'szar', minel kevesebb embernek kell vegezni, minel több munkat.

En nap mint nap latom. Gyakran jarok bevasarolni.

2015. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

"Németül és angolul is tudok"

Ez pontosan mit takar, milyen szinten beszéled a nyelvet"



Nah, erröl eszembe jutott valami. Meg a mai napig sem tertem napirendre a felett, ... hogy ez a 'Typ', hogyan szerezte meg a nemet C1-es vizsgajat???? Ez elöttem a mai napig rejtely.


https://www.youtube.com/watch?v=fecmdlN6_uU


Allitolag harom honap intenziv tanulas soran jutott el ilyen szintre. Mashol (blogjaban) azt irta, hogy az iskolaban, tanult hat evet nemetül.

Ez év tavaszan vizsgazott nemetböl C1. Azutan keszült az altalam belinkelt interju.

Isten biz' öt perc utan megfajdult a fejem es egy mas alkalommal neztem vegig a videot.

Felüdüles volt hallgatnom, mikor a kis hölgy jutott szohoz.


Ennyit arrol, hogy ki milyen nyelven tud. *g*

2015. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mikeXxX ***** válasza:
100%
Angliából sok ismerősöm haza jött mert drága a lakás drága az autófenntartás és maga az élet is így nem jobb sokkal mint itthon . Ausztriában vegyes a felállás van akinek bejött van akinek nem Pl érthetetlen német ahogy előttem is írták pár helyen de lakás és egyéb dolgok már jobbak . Német talán a legjobb fizetés és egyebek illetve sok munkahely migránsok sem véletlen mennek oda ! de küldj pár helyre önéletrajzot aztán meglátod illetve keress lakást és egyebet nagy városokat nem ajánlom kisebbnél könnyebb munkát lakást szerezni én így látom !
2015. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mikeXxX ***** válasza:
100%
ja és a lényeget kifelejtettem kolbászból ott sincsen a kerités !
2015. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ausztriába és Németországba önkéntesmunkát is írj életrajzba! ;)
2015. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!